Kamaniņu braucēji Aparjods un Rozītis noslēdz labāko divdesmitnieku; Kivlenieku diskvalificē

Latvijas vīriešu kamaniņu braucēji piektdien uzrādīja pieticīgus rezultātus Pasaules kausa trešajā posmā Kanādas pilsētā Kalgari.

Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristers Aparjods, kurš ierindojās 19.vietā, bet uzreiz aiz viņa bija Riks Kristens Rozītis. Savukārt diskvalifikāciju pēc pirmā brauciena veikšanas saņēma pieredzējušais Inārs Kivlenieks.

Par sacensību uzvarētāju kļuva austrietis Volfgangs Kindls, kurš uzvarējis visos trijos jaunās sezonas posmos. Viņš divu braucienu summā par 0,066 sekundēm apsteidza krievu Romānu Repilovu, bet trešais bija vēl viens Austrijas kamaniņu braucējs Dāvids Gleiršers.

Latvieši no uzvarētāja atpalika teju sekundi - Aparjods zaudēja 0,828 sekundes, bet Rozītis atpalika par 0,908 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena visaugstāk no latviešiem bija Rozītis, kurš ieņēma daudzsološo 14.vietu, tomēr vāji veiktais otrais brauciens viņam summā lika atkrist uz 20.pozīciju. Kāpums, salīdzinot ar pirmo braucienu, izdevās Aparjodam. Pirmajā viņš bija 24.vietā, tomēr otro braucienu viņš veica krietni labākā līmenī, kas ļāva kopējā ieskaitē ļāva pakāpties uz 19.pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ar 370 punktiem ir Kindls, kuram ar 265 punktiem seko vācieši Johanness Ludvigs un Fēlikss Lohs.

No latviešiem neviens nav pirmajā divdesmitniekā. Aparjods ar 46 punktiem ir 24.vietā, bet uzreiz aiz viņa ar 43 un 42 punktiem ir attiecīgi Rozītis un Kivlenieks.

Pamatsacensībās vieta jau iepriekš bija garantēta Kivleniekam, kamēr caur Nāciju kausu iespēju tur startēt nodrošināja arī Rozītis un Aparjods.

Latvijas vīrieši sezonas ievadā nav izcēlušies ar augstvērtīgiem panākumiem, viņiem nespējot pacīnīties par vietām pirmajā desmitniekā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam divnieku sacensībās Latvijas ekipāžas Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un brāļi Andris un Juris Šici piektdien izcīnīja attiecīgi sesto un septīto vietu.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva olimpiskie čempioni Tobiass Vendls/Tobiass Arlts no Vācijas, kuri par 0,091 sekundi apsteidza tautiešus Toni Egertu/Sašu Benekenu. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers.

Sestdien norisināsies sacensības dāmām un komandu stafete. Dāmām vieta pamatsacensībās garantēta Elīzai Caucei un Kendijai Aparjodei, kurām caur Nāciju kausu pievienojās arī Ulla Zirne.

Šajā Pasaules kausa sezona paredzēti deviņi posmi, sestajam no tiem janvāra vidū notiekot Siguldā. Savukārt pasaules čempionāts norisināsies janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā.