Kamaniņu braucējam Rubenim piektā vieta Pasaules kausa posmā Sočos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis svētdien izcīnīja piekto vietu 2014.gada ziemas olimpisko spēļu trasē Sočos notiekošajā Pasaules kausa kamaniņu sportā noslēdzošajā, devītajā, posmā.

Pēc pirmā brauciena Rubenis negaidīti atradās līderpozīcijā, bet otrajā sasniedza 20.rezultātu un summā vien par 0,001 sekundi atpalika no ceturto vietu izcīnījušā itāļu veterāna Armīna Cīgelera.

13.vietu posmā izcīnīja Inārs Kivlenieks, kurš braucienos uzrādīja 15. un 14. rezultātu, bet 20.vietā noslēgumā palika Kristaps Mauriņš. Pēc pirmā brauciena Mauriņš bija augstajā sestajā vietā, bet otrajā nobraucienā viņš pieļāva kļūdu jau startā un braucienā sasniedza vien 26.rezultātu. Kivlenieks pirmajā braucienā uzstādīja Soču trases starta rekordu, kas tā arī palika nepārspēts līdz sacensību beigām.

Uzvaru izcīnīja vācietis Andijs Langenhans, kurš summā vien par 0,004 sekundēm apsteidza krievu Albertu Demčenko, bet vēl par 0,014 sekundēm lēnāks bija vācietis Davids Mellers.

Rubenis uzvarētājam zaudēja 0,135 sekundes, Kivlenieks atpalika par 0,330 sekundēm, bet Mauriņš - 0,462 sekundes.

Abos braucienos agrāk startējošie sportisti uzrādīja ievērojami labākos rezultātus nekā tie, kas startēja beigu daļā.

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru ar 650 punktiem izcīnīja vācietis Fēlikss Lohs, kurš pēc neveiksmīga otrā brauciena Sočos ieņēma vien sesto vietu. Arī nākamajās divās vietās bija Vācijas sportisti - Langenhans deviņu posmu vērtējumā tika pie 613 punktiem, bet Mellers izcīnīja 607 punktus.

Rubenis un Kivlenieks sezonas gaitā iekrāja attiecīgi 257 un 253 punktus, kas deva 14. un 15.vietu, bet Mauriņš ar 115 punktiem ieņēma 29.vietu.
Rihards Lozbers, kurš startēja trijos no deviņiem posmiem, sezonu noslēdz ar 48. vietu kopvērtējumā, Riks Kristens Rozītis ar vienā posmā nopelnītajiem punktiem bija 55. pozīcijā, savukārt Artūrs Dārznieks, kurš arī startēja tikai vienā posmā, ieņēma 64.vietu starp 79 sportistiem.

Tikmēr Kazahstānu pārstāvošais Latvijas sportists Mārtiņš Lozbers palika 61.vietā.

Vēlāk svētdien risināsies arī stafetes sacensības, noslēdzot Pasaules kausa sezonu.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās sestdien Elīza Tīruma izcīnīja astoto vietu, bet jaunā Ulla Zirne ierindojās 13.pozīcijā. Savukārt divniekos sestdien bronzas medaļu izcīnīja Juris un Andris Šici, kamēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ieņēma 14.pozīciju.