Kas jāmaina Latvijas sportā? - Ātrslidošanai Latvijā draud izmiršana?

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Pasaules kausa 7.posms kamaniņu sportā

Kamaniņu braucēja Tīruma sasniedz 6.vietu Siguldā, sprintā latviešiem zelts un sudrabs

Elīza Tīruma svētdien Siguldā izcīnīja 6.vietu sieviešu sacensībās un bija veiksmīgākā Latvijas kamaniņu braucēja Pasaules kausa posmā, liecina rīkotāju informācija. Posma noslēgumā neolimpiskajā sprinta disciplīnā nepārspēts palika brāļu Andra un Jura Šicu divnieks, bet vīriešiem sudraba godalgu izcīnīja Kristers Aparjods.

(papildināts pēc sprinta sacensībām)
Uzvaru divu braucienu summā nodrošināja austriete Madeleina Egle ar finišu pēc minūtes un 24,192 sekundēm. Vāciete Jūlija Taubica atpalika 0,180 sekundes un bija otrā, savukārt Krievijas sportiste Tatjana Ivanova uzvarētājai zaudēja 0,218 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku.

Siguldā aizvadīs Pasaules kausa posms kamaniņu sportā
00:00 / 04:02
Lejuplādēt

Elīna Ieva Vītola pakāpās uz 8.vietu, savukārt Ulla Zirne ierindojās 14. pozīcijā. Sigita Bērziņa bija devītā otrajā braucienā, taču summā netika augstāk par 19.vietu. Tīrumai abos braucienos bija sestais rezultāts un no uzvarētājas viņu šķīra 0,408 sekundes.

Pirmajā braucienā Vītola noslēdza TOP10, Zirne ierindojās 14.vietā, savukārt Bērziņa finišēja 25. pozīcijā.

Pasaules kausa posma noslēgumā svētdien sprintā divniekiem Šici uzvarēja ar 0,021 sekundes pārsvaru pār Vācijas duetu Toni Egertu/Sašu Benekenu. Otra Latvijas ekipāža Mārtiņš Plūme/Roberts Bots ieguva 5.vietu.

Šici Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl sacensību dienas rītā pamainīja kamanu regulējumu, kas arī deva savu artavu cīņā par uzvaru sprintā.

Sprintā vīriešiem Aparjodu par 0,014 sekundēm apsteidza vācietis Fēlikss Lohs. Gints Bērziņš ieguva 6.vietu, savukārt Riks Kristens Rozītis noslēdza 15 startējušo braucēju sarakstu.

Aparjods sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka pieļāva nelielu kļūdu pēc 15.virāžas, taču par otro vietu viņš daudz nebēdāja, jo olimpiskā sezona turpinās, un jāgatavojas nākamajiem startiem.

Sievietēm sprinta braucienā Latvijas izlasē labākā bija 7.vietu ieguvusī Zirne, turpretim Vītola un Tīruma ierindojās 14 finišējušo dalībnieču saraksta beigās. Uzvarēja krieviete Tatjana Ivanova.

Sprinta disciplīnā vietu sadalījumu nosaka pēc viena brauciena rezultātiem, turklāt rezultāta uzskaite sportistam sākas nevis starta estakādē, bet vēlāk trasē. Sprintā un klasiskajās sacensībās piešķir vienlīdz daudz punktu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Latvijas izlases treneris un menedžeris Kristaps Mauriņš pastāstīja, ka pirmdien komandai paredzēts treniņš Siguldā, bet pēc tā paredzēts doties uz nākamo Pasaules kausa posmu Oberhofā.

Siguldā risinājās pēdējais Pasaules kausa posms, kur varēja iekrāt ieskaites punktus Pekinas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Sagaidāms, ka Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs pa trim braucējiem vīriešu un sieviešu konkurencē, kā arī divas divnieku ekipāžas.