Kamaniņu braucēja Aparjode izcīna bronzu posmā Sočos, brāļi Šici uzvar sprintā

Kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Soču trasē, Krievijā, izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa sezonas trešajā posmā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlases sportistiem posma pamatsacensībās tā bija jau trešā godalga, bet krājumu vēl papildināja Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža, kas palika nepārspēta sprintā.

(papildināts ar Andra un Jura Šicu uzvaru sprintā)
Uzvarēja vāciete Jūlija Taubica, divus braucienus veicot vienā minūtē un 39,434 sekundēs. Viņas tautiete Natālija Geizenbergere atpalika 0,368 sekundes un bija otrā, savukārt Aparjode noslēdza laureātu trijnieku 0,422 sekundes aiz uzvarētājas.

Elīza Tīruma sasniedza 6.vietu, savukārt vietas trešā desmita sākumā nopelnīja vēl divas latvietes Sigita Bērziņa un Ulla Zirne, ierindojoties attiecīgi 22. un 24. pozīcijā.

Pirmajā braucienā Aparjode bija ceturtā, Tīruma noslēdza labāko sešinieku, bet Bērziņa un Zirne ierindojās attiecīgi 19. un 25.vietā 28 dalībnieču konkurencē. Kendijai arī otrajā braucienā bija ceturtais rezultāts.

Jau vēstīts, ka sestdien Sočos vīriešu sacensībās uzvarēja Kendijas brālis Kristers Aparjods, savukārt divnieku ekipāžu sacensībās bronzu nopelnīja Andris un Juris Šici.

Posma noslēgumā svētdien vēl risinās sacensības neolimpiskajā sprinta disciplīnā, kur brāļi Šici palika nepārspēti, tuvākos konkurentus mājiniekus Aleksandru Deņisjevu/Vladislavu Antonovu apsteidzot par 0,038 sekundēm.

Vīriešiem sprintā Aparjods finišēja astotais, bet Gints Bērziņš noslēdza TOP10. Sprintā sievietēm uzreiz aiz laureātu trio ierindojās Aparjode, savukārt Tīruma sasniedza 7.vietu.

Sprinta disciplīnā vietu sadalījumu nosaka pēc viena brauciena rezultātiem, turklāt rezultāta uzskaite sportistam sākas nevis starta estakādē, bet vēlāk trasē. Sprintā un klasiskajās sacensībās piešķir vienlīdz daudz punktu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa sezonā līdz janvāra otrajai pusei notiek deviņi posmi, tostarp septītais etaps 8.-9.janvārī risināsies Siguldā, kur varēs iekrāt pēdējos punktus olimpiskās kvalifikācijas rangā.

Sagaidāms, ka Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju kamaniņu sportā pārstāvēs pa trim sievietēm un vīriešiem, kā arī divas divnieku ekipāžas.