Kamaniņbraucējs Kalniņš: Veicām divus labus braucienus un izdarījām visu, ko varējām

Veicām divus labus braucienus un izdarījām visu, ko spējām, tāpēc ir liels gandarījums par izcīnīto otro vietu, pēc sestdien aizvadītajām Pasaules kausa sestā posma sacensībām divniekiem aģentūrai LETA sacīja sudraba medaļas ieguvušā Latvijas divnieka pārstāvis Pēteris Kalniņš.

LETA jau ziņoja, ka Oskars Gudramovičs un Kalniņš otro gadu pēc kārtas Siguldā notiekošā Pasaules kausa etapā ieņēma otro vietu. Viņi zaudēja tikai Pasaules kausa kopvērtējuma līderiem Toni Egertam un Sašam Benekenam no Vācijas, kuri divu braucienu summā bija par 0,363 sekundēm ātrāki.

"Izdarījām to, kas bija jāizdara, aizvadījām divus labus braucienus. Varbūt pirmajā bija mazas kļūdas, ko citi neredz, bet kopumā ar paveikto esam apmierināti. Ir iegūta stabilitāte. Priecē, ka to paveicām mājas trasē," gandarīts bija Kalniņš.

Viņš atzina, ka uzvarēt šoreiz nav bijis pārāk reāli. "Vāciešiem (Egertam/Benekenam) pirmais brauciens nebija tik tīrs, kā viņi ar tādu laiku nobrauca. Tomēr viņi tehnikas ziņā ir krietnu soli priekšā, taču mēs paši izdarījām visu, ko varējām. Par pirmo vietu pirms šī posma nedomājām. Savā mājas trasē koncentrējāmies stabiliem braucieniem. Mājās nobraukt vienmēr ir grūtāk. Pirmais brauciens bija nedaudz saspringts, bet zinājām, ka, ja stabili nobrauksim, viss būs kārtībā," skaidroja Latvijas sportists.

Kalniņš neslēpa, ka viņu duets divas nedēļas pirms pasaules čempionāta, kas mēneša beigās notiks Īglsas trasē, Austrijā, ir labā sportiskā formā.

"Jā, šobrīd pirms pasaules čempionāta esam labā formā. Tāds arī bija mērķis. Rezultāti to arī pierāda. Gribam būt tādā pašā, ja ne pat labākā formā arī uz pasaules čempionātu. Gribas, cerēt, ka tur viss būs kārtībā, taču prognozēt, kā būs, ir grūti, jo nezinām, kādi būs laika apstākļi. Šādā laikā, kad temperatūra ir no nulles līdz -5 grādiem, mūsu kamana slīd ļoti labi. Ja ir auksts laiks, tā apstājas. Arī siltam laikam tehnika nav īsti piemērota," nianses atklāja Kalniņš.

Gudramovičs un Kalniņš atkārtoja savu labāko karjeras rezultātu, taču svinēt panākumu puišiem nebūs laika, jo svētdien viņus gaida vēl divi starti - Sprinta kausā un komandu stafetē.

"Svinēsim pēc sezonas beigām. Izskatās, ka būs jābrauc arī stafetē, tomēr individuālajās sacensībās ir vislielākais satraukums. Pārējās ne tik ļoti, jo "sprintā" un stafetē ir vieglāk," sacīja Kalniņš, kurš ir apmierināts arī ar sezonas pirmo pusi Ziemeļamerikā, jo trešajā posmā Vistleras trasē duets bija ceturtais.

"Bija vairākas lietas, kas neļāva parādīt cerēto rezultātu – laika apstākļi, tērpu problēmas. Tomēr bija stabilitāte un sūdzēties nevar, lai gan varbūt rezultāti nebija tādi, kādus gribējām," piebilda Kalniņš.

Tikmēr Gudramovičs atklāja, ka līdz pasaules čempionātam duetam vēl jāsagatavo otra kamana, lai varētu to izmēģināt kādā treniņā un paņemt līdzi uz Pasaules kausa posmu Dienvidkorejā, kur tiks iemēģināta olimpiskā Phjončhanas trase.

"Vēl rītdien jānobrauc šeit divi stabili braucieni. Tad būsim gatavi un pārliecināti par sevi. Pasaules čempionātā gribētos divus labus braucienus, jo kamana slīd labi," teica Gudramovičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti