Kamaniņbraucējs Dārznieks izcīna 14.vietu sev veiksmīgākajā Pasaules kausa posmā

Artūrs Dārznieks svētdien Kēnigszē trasē, Vācijā, ieguva 14.vietu un bija Latvijas veiksmīgākais kamaniņu braucējs Pasaules kausa posma vīriešu sacensībās, sasniedzot savu personisko rekordu, liecina rīkotāju informācija. Riks Kristens Rozītis un Inārs Kivlenieks labāko divdesmitniekā neiekļuva, ierindojoties attiecīgi 22. un 31.vietā.

Uzvarēja mājinieks Fēlikss Lohs, kurš bija ātrākais abos braucienos un summā finišu sasniedza pēc minūtes un 39,716 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī uzvarētājam 0,755 sekundes zaudējušais viņa tautietis Andi Langenhans un ASV kamaniņu sportists Kriss Mazdzers, kurš no Loha atpalika 0,809 sekundes.

Dārznieks decembrī Siguldā kļuva par Latvijas kausa ieguvēju, taču Pasaules kausa ieskaitē 21 gadu vecais sportists sezonā aizvadīja tikai otrās sacensības. Uzvarētājam viņš zaudēja 1,230 sekundes, savukārt Rozīti no Loha šķīra 1,671 sekunde.

Atšķirībā no saviem komandas biedriem Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pamatsastāvā neiekļautais Dārznieks pirmajā posmā novembrī  Īglsā, Austrijā, ierindojās 26.vietā. Pirms gada Dārznieks pirmoreiz kvalificējās Pasaules kausa posma pamatsacensībām.

Pēc pirmā brauciena Dārznieks bija 17.vietā, Rozītis ieņēma 23. pozīciju, bet Kivlenieks startēja neveiksmīgi un palika pēdējais 32.vietā, turklāt bez izredzēm pakāpties augstāk. Lai gan otrajā braucienā Kivlenieks startēja pirmais un sasniedza ceturto rezultātu, pozīcijas viņš nedaudz uzlaboja tikai sāncenša kritiena dēļ.

Sezonas ceturtā posma noslēgumā svētdien vēl paredzēta komandu stafete.

Jau vēstīts, ka Kēnigszē vislabāk veicās Latvijas divnieku ekipāžām, jo Andris un Juris Šici bija ceturtie un uzreiz aiz sevis atstāja Oskaru Gudramoviču/Pēteri Kalniņu. Sieviešu sacensībās Elīza Tīruma ieguva 15.vietu.

Pasaules kausa sezonu kamaniņbraucēji turpinās Eiropā. Arī nākamie divi posmi janvārī risināsies Vācijas trasēs Oberhofā un Vinterbergā.