Kamaniņbraucējs Aparjods izcīna bronzu Pasaules kausa posmā, 3.vieta Latvijai arī stafetē

Kristers Aparjods svētdien izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Altenbergas trasē, Vācijā, kur vietu sadalījumu braucienos būtiski ietekmēja atšķirīgi ledus apstākļi, liecina organizatoru informācija. Laureātu trijniekā Latvijas komanda noslēdza arī sacensības stafetē, kur nopelnīja bronzu.

(papildināts ar Latvijas 3.vietu stafetē)
Aparjods pēc pirmā brauciena ieņēma 13.vietu, toties otrā brauciena noslēgumā pakāpās uz goda pjedestāla.

Uzvarēja olimpiskais un pasaules čempions vācietis Fēlikss Lohs, divu braucienu summā finišējot pēc minūtes un 50,395 sekundēm, lai gan pēc pirmā brauciena viņš ieņēma tikai 17.vietu. Otrais sacensību noslēgumā bija 0,303 sekundes lēnākais viņa tautietis Makss Langenhans, bet Aparjods trasē pavadīja vēl trīs sekundes tūkstošdaļas ilgāk.

Riks Kristens Rozītis ieņēma 16.vietu, juniors Gints Bērziņš sacensības noslēdza 24.vietā, bet pēc pirmā brauciena trešajā pozīcijā bijušais Artūrs Dārznieks summā ierindojās 25.vietā 32 dalībnieku konkurencē.

Pirmajā braucienā Dārznieks un Rozītis spēja izmantot agrāk startējušajiem dalībniekiem pateicīgos ledus apstākļus, pakāpjoties attiecīgi uz 3. un 5.vietu. Tālākās pozīcijās ierindojās Aparjods (13.) un Bērziņš (26.).

Sezonas otrā posma noslēgumā stafetē Latviju pārstāvēja māsa un brālis Kendija un Kristers Aparjodi, kā arī brāļu Andra un Jura Šicu divnieks.

Uzvarēja Itālijas komanda, kurā startēja Andrea Fetere, Kevins Fišnalers un Ludvigs Rīders/Patriks Rastners. Krievijas komanda uzvarētājiem zaudēja 0,230 sekundes un bija otrā, savukārt latviešus no uzvarētājiem šķīra 0,584 sekundes.

Mārtiņš Rubenis par kamaniņbraucēju veikumu Altenbergā
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Latvijas izlases treneris Mārtiņš Rubenis intervijā Latvijas Radio atzina, ka par sasniegtajiem rezultātiem laikapstākļu krasi ietekmētajās sacīkstēs nav pamats sūdzēties, tomēr bija iespējas izcīnīt arī augstāku vietu.

Jau vēstīts, ka sestdien labākais rezultāts Latvijas izlasē bija Andra un Jura Šicu divnieka ekipāžas 4.vieta, bet sievietēm 7.vietu ieguva Kendija Aparjode.