Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Distanču slēpotājai Eidukai sezona sākas ar pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem

Kamaniņbraucēji Šici arī pēc uzvaras grib rādīt arvien labāku sniegumu

Kamaniņbraucēji Šici arī Pasaules kausa sezonas līderu lomā tiecas kļūt arvien labāki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas kamaniņu divnieka ekipāža brāļi Andris un Juris Šici pēc pirmajiem diviem posmiem ir līderi Pasaules kausa kopvērtējumā, pārliecinoši veicot visus aizvadītos braucienus. Šici sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" pastāstīja, ka turpināsies optimālo kamanu meklējumi, un arī braukšanas sajūtām jākļūst vēl labākām.

Šiciem nebūtu nekas pretim ar labiem rezultātiem pirms Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm radīt satraukumu kamaniņu sportā ierasto favorītu vāciešu nometnē.

"Ļoti ceru, ka mēs spējam viņiem [vāciešiem] raisīt bažas, un tas varbūt nāks par labu arī mums," teica Juris Šics. "Gribas, lai rēķinās ar katru, kas ir konkurents, kas spēj pabraukt ļoti ātri un stabili."

Sezonā pirmajos divos posmos Šici sevi apliecināja kā stabilākā komanda, taču brāļi sagaida, ka braukšanas sajūtas vēl uzlabosies.

Andris Šics atgādināja, ka ir tikai sezonas sākums, tādēļ ir pamats gaidīt vēl labāku sniegumu. 

"Protams, tas nav vēl tas labākais, ko mēs varam," līdzšinējo veikumu sezonā raksturoja Andris Šics. "Jādara viss, lai tikai uzlabotos situācija un mēs būtu labāki ar katru dienu."

Kamaniņu sports ir tehnisks sporta veids – to, 20 gadu braukājot pa ledus trasēm, saprot arī abi brāļi. Sočos uzvara tika izcīnīta aizvadītajā nedēļā, bet jau decembra pirmajā nedēļas nogalē tajā pašā trasē latvieši nākamajā posmā mēģinās braukt ar pavisam citādām kamanām.

Juris Šics paskaidroja, ka jau laicīgi uz Latviju tika nosūtīta informācija par tehnikā nepieciešamajiem jauninājumiem. Kad brāļi sezonu turpinās Eiropas trasēs, viņi plāno jau izmēģināt ko jaunu. Arī Sočos otrajā posmā tehnika atšķirsies - būs cits kamanu ragu komplekts, ir variants likt citu aptecētāju, kronšteinus un vēl kādas detaļas.

Tehnikas meklējumiem ir tikai viens mērķis – Pekinas olimpiskās spēles.

Brāļi Šici Pekinā bija pirmie no latviešiem, iemēģinot trasi tās homologācijā jau pērn, tiesa, tā laika pieraksti šoreiz izrādījās nederīgi, jo ledus tika izmainīts līdz nepazīšanai.

Šici bija viena no daudzām ekipāžām, kas šoreiz Pekinas trasē nedēļu pirms Pasaules kausa posmā mocījās, līdz atrada risinājumus, kas ļāva sacensībās izcīnīt 3.vietu.

"Tikai beigās pietuvojāmies tam rezultātam, ko mēs bijām izbraukuši homologācijā," paskaidroja Juris Šics.

Nākamreiz Latvijas kamaniņu braucēji Pekinā atgriezīsies februārī uz olimpiskajiem braucieniem. Tādēļ Šiciem jāveido ne tikai trasei atbilstošas kamanas, bet arī jāstudē vairāku stundu gari video materiāli, kas atvesti no Ķīnas. Safilmēti ir gan pašu, gan citu sportistu treniņi, un no visas informācijas jāizloba noderīgais.

Šiciem Pekinā būs jau karjerā piektās olimpiskās spēles – pieredzējušie brāļi saskata lielāko iespēju pacīnīties par Latvijai neatkarības laikā vēl nebijušu zeltu. Andris Šics lēš, ka kamaniņbraucējiem Pekinā varētu būt latviešu trase.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti