Pasaules kausa posms kamaniņu sportā. Andris Šics un Juris Šics

Biatlons

Pasaules kausa posms kamaniņu sportā

Kamaniņbraucēji Kivlenieks un Dārznieks Siguldā desmitniekā; Sprinta kausā triumfē Putins/Marcinkēvičs

Latvijas kamaniņbraucēji Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks svētdien Pasaules kausa posmā, kas risinās Siguldā, ierindojās attiecīgi septītajā un astotajā vietā, bet Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods palika ārpus labāko desmitnieka. Savukārt divnieks Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs Sprinta kausa sacensībās, izcīnot pirmo uzvaru karjerā, kamēr Juris un Andris Šici bija dalītā otrajā vietā, liecina organizatoru informācija.

Pasaules kausa posmā uzvaru svinēja Vācijas kamaniņbraucējs Johanness Ludvigs, bet otrais palika krievs Romāns Repilovs, kurš divu braucienu summā no līdera atpalika 0,017 sekundes. Austrijas sportists Dāvids Glaišers, atpaliekot no Ludviga 0,022 sekundes, noslēdza labāko trijnieku.

Kivlenieks divu braucienu summā no Ludviga atpalika 0,296 sekundes un ierindojās septītajā vietā, bet Dārznieks, kurš uzvarēja pirmajā braucienā, divu braucienu summā atpalika 0,347 un ierindojās par pozīciju zemāk, nekā Kivlenieks.

Rozītis bija 0,514 sekundes lēnāks par līderi un ierindojās 14. vietā, bet Aparjods otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un palika pēdējā jeb 31. vietā.

Daudz labāk Latvijas kamaniņbraucēji nostartēja Sprinta kausā. Putins/Marcinkēvičs sprinta nogriezni veica 31,713 sekundēs, bet septiņas sekundes tūkstošdaļas viņiem zaudēja brāļi Šici un itāļi Emanuēls Rīders/Simons Kaincvaldners. Šici ar otro vietu nodrošināja uzvaru Sprinta kausa kopvērtējumā.

Tikmēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš kļūdījās un Putinam/Marcinkēvičam zaudēja 2,324 sekundes, kas deva pēdējo vietu starp 15 sportistiem.

Sieviešu konkurencē uzvaru svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura sprinta distanci veica 31,334 sekundēs. Otrā ar 0,069 sekunžu deficītu bija Viktorija Demčenko, bet 0,124 sekundes zaudēja vēl viena austrumu kaimiņu pārstāve Tatjana Ivanova. No latvietēm ātrākā bija Kendija Aparjode, izcīnot ceturto vietu, bet Ulla Zirne noslēdza pirmo sešinieku. Savukārt Elīza Cauce ierindojās 13. vietā.

Vīru konkurencē uzvaru svinēja krievs Semjons Pavļičenko, otrajā vietā atstājot itāli Dominiku Fišnalleru, bet trešajā – Dāvidu Glairšeru No latviešiem labāko rezultātu sasniedza Riks Kristens Rozītis, kurš palika uzreiz aiz goda pjedestāla, bet Artūrs Dārznieks un Inārs Kivlenieks palika attiecīgi sestajā un astotajā pozīcijā.

Jau februāra sākumā nākamais Pasaules kausa posmā, kas risināsies Oberhofā, bet februāra vidū Sočos notiks pasaules čempionāts.