Kamaniņbraucēji Dārznieks un Kivlenieks tiek labāko ducī Eiropas čempionātā

Artūrs Dārznieks un Inārs Kivlenieks sestdien vīriešu konkurencē bija veiksmīgākie Latvijas kamaniņbraucēji Altenbergas trasē, Vācijā, kur sasniedza attiecīgi 10. un 11.vietu Eiropas čempionātā, kas risinājās Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posma ietvaros, liecina rīkotāju informācija. Posma rezultātu tabulā Dārznieks un Kivlenieks ierindojās 14. un 15. pozīcijā.

(vietas Eiropas čempionātā precizētas pēc oficiālā protokola)
Posmā otrajā desmitā iekļuva arī 17.vietu ieguvušais Kristaps Mauriņš un Riks Kristens Rozītis, kurš sacensības noslēdza 19.vietā.

Uzvarēja vācietis Fēlikss Lohs, kurš divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 47,556 sekundēm, kļūstot konkurentiem nesasniedzams Pasaules kausa kopvērtējumā. Otro vietu ieguva krievs Romans Repilovs, no Loha atpaliekot 0,329 sekundes. Trešo vietu posmā nodrošināja amerikānis Kriss Mazdzers, kas Eiropas čempionāta bronzas godalgu ļāva saņemt uzvarētāja tautietim Ralfam Palikam.

Pēc pirmā brauciena Dārznieks bija 12., bet tālākas pozīcijas posma ieskaitē ieņēma Kivlenieks (14.), Mauriņš (17.) un Rozītis (19.). Divu braucienu summā Dārznieku no Loha šķīra 1,003 sekundes.

Augstāk par Dārznieku un Kivlenieku tikušo sportistu vidū Eiropas čempionāta ieskaitē neiekļāva divus amerikāņus un kanādieti, kā arī Julianu fon Šleinicu, kurš pirmajā desmitniekā bija jau piektais Vācijas pārstāvis.

Eiropas čempionāta reglaments paredz, ka katru valsti var pārstāvēt pa četriem vīriešiem un sievietēm, kā arī trīs divnieku ekipāžas, par Latvijas izlases galvenā trenera Kaspara Dumpja teikto informēja Latvijas kamaniņu sporta federācija.

Jau vēstīts, ka divnieku ekipāžu sacensībās Andris un Juris Šici bija piektie Eiropas čempionāta ieskaitē un ieguva 6.vietu posma kopvērtējumā, kur pēdējie finišējušo dalībnieku konkurencē palika Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Posma noslēgumā svētdien sacentīsies sievietes, tostarp Elīza Cauce un Kendija Aparjode, kā arī būs komandu stafete. Pasaules kausa sezonu kamaniņbraucēji noslēgs ar pēdējo posmu pēc nedēļas vēl vienā Vācijas trasē Vinterbergā.