Kamaniņbraucēja Zirne ar 3.vietu Nāciju kausā kvalificējas Pasaules kausa posmam

Ulla Zirne ceturtdien Leikplesidas trasē, ASV, ieguva 3.vietu Nāciju kausā un nodrošināja dalību Pasaules kausa izcīņas otrā posma pamatsacensībās, liecina rīkotāju informācija. Nāciju kausa barjeru nepārvarēja Riks Kristens Rozītis, bet pārējiem sešiem latviešiem dalība Pasaules kausa sacīkstēs ir nodrošināta pēc vietas rangā.

Sievietēm Nāciju kausā pārākas bija Ziemeļamerikas sportistes – uzvarēja kanādiete Aleksa Gūga, kura finišēja pēc 44,491 sekundes un par 0,288 sekundēm apsteidza amerikānieti Reičelu Mičelu Džermēnu. Zirne 16 dalībnieču konkurencē no Gūgas atpalika 0,555 sekundes.

Vīriešiem pārāks bija amerikānis Takers Vests, kurš finišēja ar rezultātu 51,536 sekundes. Rozītis pirms nedēļas sezonas pirmajā posmā Vinterbergā Nāciju kausā finišēja otrais, tomēr šoreiz ierindojās 21. pozīcijā 1,676 sekundes aiz Vesta. Lai tiktu pamatsacensībās, vajadzēja finišēt vismaz 19. vietā 28 dalībnieku konkurencē.

Citiem uz Ziemeļameriku aizbraukušajiem Latvijas kamaniņbraucējiem – Elīzai Caucei un Ināram Kivleniekam, kā arī divnieku ekipāžām Andrim Šicam/Jurim Šicam, Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam – Nāciju kausā nebija jāstartē.

Latvijas sportisti Leikplesidas trasē treniņos brauca tikai divas dienas, tādēļ starti nedēļas nogalē nebūs vienkārši. Piektdien startēs divnieku ekipāžas un vīrieši, bet sestdien brauks sievietes un notiks sezonā pirmā stafete.

Komanda uz Ziemeļameriku devās uzreiz pēc Pasaules kausa posma Vinterbergā, Vācijā.