Kamaniņbraucēja Cauce Pārksitijā paliek otrā desmita viducī

Elīza Cauce sestdien Pārksitijā, ASV, bija veiksmīgākā Latvijas kamaniņbraucēja sieviešu konkurencē Pasaules kausa posmā, tomēr pirmajā desmitniekā izlases līderei neizdevās tikt un sacensības viņa pabeidza 17.vietā, liecina rīkotāju informācija. Ulla Zirne ierindojās 22.vietā un aiz viņas palika divas sāncenses.

Uzvarētājas godā sacensības pabeidza amerikāniete Erina Hamlina, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 29,257 sekundēm. Viņas tautiete Emilija Svīnija atpalika 0,127 sekundes un bija otrā, savukārt bronzu nopelnīja kanādiete Aleksa Gūga, uzvarētājai zaudējot 0,327 sekundes un nodrošinot visu pjedestālu Ziemeļamerikas sportistēm.

Pirmajā braucienā Cauce sasniedza 12.vietu, no līderes Hamlinas atpaliekot pus sekundi. Zirne tobrīd nevienu sāncensi neapsteidza un ierindojās 24. pozīcijā.

Savukārt otrais brauciens Caucei izvērtās nesekmīgāks un no Hamlinas viņa summā atpalika 1,369 sekundes.

Bez godalgām palika ierastās favorītes vācietes. Lai gan Vācijas kamaniņbraucējas pirms Pārksitijas posma ieņēma pirmās trīs vietas sezonas kopvērtējumā, šoreiz tradicionālajām līderēm labākā bija 4.vietu ieguvusī Natālija Geizenbergere.

Jau vēstīts, ka divnieku ekipāžu sacensībās Andris un Juris Šici piektdien kļuva par sudraba laureātiem, bet otrs Latvijas duets Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija septītais. Ne tik labi veicās vīriešu sacensībās, kur Riks Kristens Rozītis ieguva 19.vietu, savukārt Inārs Kivlenieks apsteidza divus dalībniekus un pēc īpaši neveiksmīga otrā brauciena noslēdza trešo desmitu.

Posma noslēgumā sestdien vēl risināsies sacensības sprintā, kur Latviju pārstāvēs tikai abas divnieku ekipāžas. Tiesības startēt sprintā iegūst sportisti, kuri attiecīgajā posmā izcīna vietas 15 labāko vidū.