Kamaniņas. Nāciju kausā Latvijai trīs uzvaras

Bobslejs

Pasaules kausa posms kamaniņu sportā

Šicu kamaniņu divnieks triumfē Siguldā, Caucei bronza sieviešu konkurencē

Kamaniņu divnieka ekipāža Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posmā Siguldas trasē, kur tukšā nepalika arī Latvijas dāmas, jo bronzu nopelnīja Elīza Cauce, liecina rīkotāju informācija.

Šiciem uzvaru divu braucienu summā nodrošināja rezultāts viena minūte un 23,804 sekundes. Otro vietu ieguva Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri bija ātrākie otrajā braucienā, bet summā zaudēja 0,030 sekundes. Trešā bija vēl viena Vācijas ekipāža Pasaules kausa sezonas līdere Toni Egerts/Saša Benekens, kuru no Šiciem šķīra 0,241 sekunde.

Divnieku sacensībās Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva 5.vietu, bet septītie bija Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Šici izcīnīja sezonā otro uzvaru, bet pirmoreiz palika nepārspēti klasiskajās sacensībās. Pirmo uzvaru viņi nodrošināja Leikplesidā sprinta sacīkstēs. Sezonas kopvērtējumā brāļi Šici ieņem 4.vietu.

Brāļu Šicu kamaniņu divnieks

“Veicām divus ļoti labus braucienus, varētu teikt tuvu ideālam, kas sacensībās notiek ļoti reti," Andra Šica teikto sacensību noslēgumā citēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija. "Tas arī bija iemesls, kāpēc varējām kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena." gandarīts bija arī Juris Šics: "Šī mums ir pirmā Pasaules kausa uzvara, ja neskaita sprinta kausu, un ir īpaši patīkami, ka tas notika māju trasē. Mums šī sezona iet diezgan raibi, tāpēc šis ir tāds labs atspēriens gaidāmajiem startiem pasaules čempionātā."

Brāļi Šici pirmajā braucienā ieguva līderpozīcijas, par 0,033 sekundēm apsteidzot tuvākos konkurentus Vendlu/Arltu. Gudramovičs/Kalniņš pēc pirmā brauciena bija ceturtie, Putins/Marcinkēvičs - 6.vietā 22 ekipāžu konkurencē.

Ulla Zirne sieviešu sacensības pabeidza 9.vietā, Kendija Aparjode sasniedza 11. pozīciju, bet juniore Elīna Ieva Vītola noslēdza labāko duci. Pirmo reizi sezonā kādai Latvijas kamaniņu sportistei izdevās iekļūt laureātu trijniekā. Visas trīs latvietes arī kvalificējās sprinta kausa sacīkstēm, kas notiks svētdien.

Uzvarēja vāciete Jūlija Taubica ar finišu divu braucienu summā pēc minūtes un 24,944 sekundēm. Sezonas līdere Krievijas kamaniņbraucēja Tatjana Ivanova atpalika 0,115 sekundes un bija otrā, savukārt Cauci no uzvarētājas šķīra 0,150 sekundes.

Arī pēc pirmā brauciena Cauce bija trešā, no līderes amerikānietes Sammeres Bričeres atpaliekot 0,089 sekundes. Tomēr Bričere neveiksmīgi aizvadīja otro braucienu un atkrita uz 18.vietu.

Caucei iekļūšana trijniekā pirmajā braucienā bija pārsteigums, kas gan neliedza koncentrēties sacensību turpinājumam. “Pēc pirmā brauciena negaidīju, ka būšu trešā," Cauci citēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija. "Pēc finiša domāju, ka būšu sestā, kas arī būtu labi, bet tad pārējās pēc manis brauca sliktāk. Pirmajā braucienā izlaboju to, kas man nesanāca treniņos, bet otrajā braucienā pielaboju pirmā brauciena kļūdiņas. Mazliet vēl sakļūdījos pēdējā virāžā un centos to glābt, bet ir labi kā ir. Ar katru nākamo dienu un braucienu [ledus] paliek arvien lēnāks, tāpēc bija jāpacenšas.”

Pirmajā braucienā piekto vietu ieņēma Vītola, pirmo desmitu tobrīd noslēdza Aparjode, bet Zirne ierindojās 15.vietā. Startēja 28 dalībnieces.

Posma noslēgumā svētdien sacentīsies vīrieši un būs sprinta sacensības.