Kamananiņu braucēji Aparjods un Kivlenieks desmitniekā Pasaules kausa pēdējā posmā

Latvijas kamaniņu braucēji Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja attiecīgi astoto un devīto vietu Altenbergas trasē, Vācijā, notiekošajā sezonas pēdējā Pasaules kausa posmā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Romāns Repilovs no Krievijas, kurš triumfēja arī Pasaules kausa kopvērtējumā. Viņš divus braucienus veica minūtē un 47,237 sekundēs.

Aparjods uzvarētājam zaudēja 1,052 sekundes, bet Kivlenieks bija vēl par 74 sekundes tūkstošdaļām lēnāks.

Tikmēr Riks Kristens Rozītis, kurš pēc pirmā brauciena bija astotais, otrajā startā rupji kļūdījās, braucienā uzrādot 16.rezultātu un summā paliekot 13.vietā, bet Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks ieņēma attiecīgi 25. un 31.vietu 32 dalībnieku konkurencē, Dārznieks otrajā braucienā krita, tomēr finišu sasniedza, gan paliekot pēdējais starp finišējušajiem. Kamēr Mauriņš kļūdījās pirmajā startā, bet otrajā uzrādīja 18.rezultātu.

Pēc pirmā brauciena Aparjods bija septītais, taču otrajā startā viņš uzrādīja devīto labāko rezultātu, kas summā lika atkāpties pozīciju zemāk.

Tikmēr Kivlenieks pirmajā braucienā bija 11.vietā, lai gan līdz trases vidusdaļai viņš atradās vadībā. Savukārt otrajā braucienā Kivlenieks uzrādīja astoto labāko rezultātu, kas ļāva Rozīša un krievu sportista Semjona Pavļučenko kļūdu dēļ pakāpties divas vietas augstāk.

Pavļučenko pēc pirmā brauciena bija otrais un saglabāja cerības uz triumfu pat Pasaules kausa kopvērtējumā, taču pēc tam rupji kļūdījās, sacensībās paliekot vien 29.vietā.

Otro vietu līdz ar to ieņēma vācietis Fēlikss Lohs, kurš uzvarētājam zaudēja 0,461 sekundi, bet trešais palika cits vācietis Johaness Ludvigs, kurš bija vēl par 0,339 sekundēm lēnāks.

Pasaules kausā deviņos posmos notikušās 12 sacensībās ar 845 punktiem triumfēja Repilovs, kuram ar 748 punktiem sekoja titulētais Lohs, bet trešo vietu ar 700 punktiem guva austrietis Volfgangs Kindls, kamēr Pavļučenko ar 686 punktiem palika vien ceturtais.

Lohs Pasaules kausa kopvērtējumā bija triumfējis iepriekšējās piecas sezonas, bet vēl pirms tam to sešus gadus pēc kārtas paveica Armīns Cīgelers no Itālijas.

No latviešiem Kivlenieks ar 380 punktiem sezonu noslēdza 12.pozīcijā, Rozītis ar 244 punktiem bija 17.vietā, bet Dārznieks ar 213 punktiem noslēdz labāko divdesmitnieku.

Sezonas beigas izcili aizvadījušais Aparjods ar 128 punktiem guva 29.vietu, bet Mauriņš ar 124 punktiem palika 32.pozīcijā.

LETA jau ziņoja, ka sestdien divnieku sacensībās otrie bija Andris un Juris Šici, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ieņēma 16.vietu, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pirmajā braucienā rupji kļūdījās un palika 22.vietā 24 duetu konkurencē.

Šiciem izcīnītā ceturtā vieta ļāva pakāpties uz piekto pozīciju Pasaules kausa kopvērtējuma noslēgumā.

Sezonas pēdējās sacensības tiks aizvadītas svētdien, kad startēs dāmas un norisināsies komandu stafete, kurā Latvija var izcīnīt otro vietu kopvērtējumā.

Pasaules kausa sezonā šosezon ir deviņi posmi, bet trīs etapos kamaniņu braucēji varēja tikt pie papildu punktiem Sprinta kausa sacensībās. Janvāra vidū norisinājās posms Siguldā, bet pagājušajā nedēļā sportisti iemēģināja nākamā gada Phjončhanas olimpisko spēļu trasi.