Elīzai Tīrumai 8. vieta Sočos PK pēdējā posmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien izcīnīja astoto vietu 2014.gada ziemas olimpisko spēļu trasē Sočos notikušajā Pasaules kausa (PK) noslēdzošajā, devītajā, posmā. Tas ir latvietes atkārtots labākais rezultāts šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās un dalīts otrs labākais rezultāts karjerā pēc ceturtās vietas pagājušās sezonas Siguldas posmā.

Pirmo braucienu E.Tīruma veica 51,465 sekundēs, kas viņai lika atrasties devītajā vietā un par 0,571 sekundi atpalikt no pirmajā vietā tobrīd esošās vācietes Natālijas Geisenbergeres, kura jau iepriekš bija nodrošinājusi uzvaru kopvērtējumā. Savukārt otro braucienu latviete veica 51,319 sekundēs, kas atkal bija devītais labākais rezultāts un ļāva pakāpties par pozīciju augstāk.

Posmā uzvarēja vāciete Tatjana Hifnere, trešā bija Anke Višņevska. E.Tīruma divu braucienu summā Hifnerei piekāpās par 0,862 sekundēm.

Latvijas sportiste Ulla Zirne pirmajā braucienā uzrādīja 18.rezultātu 23 sportistu konkurencē, trasi veicot 51,782 sekundēs. Savukārt otrajā viņai iespaidīgs septītais labākais laiks (51,294 sekundes), kas ļāva pakāpties uz 13.pozīciju 1,154 sekundes aiz Hifneres. Zirnei šīs bija tikai otrās šāda mēroga sacīkstes sportistes karjerā.

Kopumā sacensības pabeidza 23 braucējas.

Latvijas izlases rindās jau ilgāku laiku veselības problēmu dēļ nestartē vadošā sieviešu braucēja Maija Tīruma.

Pasaules kausa kopvērtējumā Geisenbergere deviņos posmos iekrāja 855 punktus, par 200 punktiem apsteidzot savu tuvāko sekotāju Višņevski. Trešā ar 561 punktu bija Hifnere.

E.Tīruma ar 262 punktiem tikmēr ieņēma 11.vietu, M.Tīruma ar piecos posmos iekrātiem 117 punktiem ierindojās 26.pozīcijā, bet Zirnei 46 punkti un 40.vieta.

Vēlāk sestdien notiks sacensības arī vīriešu divniekiem.

Posma noslēgumā svētdien notiks sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete.