Četras tūkstošdaļas šķir brāļus Šicus no pjedestāla Pasaules kausa posmā

Latvijas divnieka ekipāža Andris un Juris Šici piektdien Leikplesidā, ASV, izcīnīja 4.vietu Pasaules kausa sezonas otrajā posmā kamaniņu sportā, liecina rīkotāju informācija. Pēc pirmā brauciena brāļi Šici bija trešie, bet otrā brauciena noslēgumā viņus no vietas trijniekā šķīra sekundes četras tūkstošdaļas.

(papildināts pēc vīriešu sacensību noslēguma)
Uzvarēja vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuri divu braucienu summā trasi izbrauca minūtē un 27,651 sekundē. Viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts atpalika 0,360 sekundes un ieņēma otro vietu, bet Šicus cīņā par 3.vietu apsteidza austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, kuri uzvarētajiem zaudēja 0,480 sekundes.

Pirmajā braucienā ātrākie bija Egerts/Benekens, kam Šici zaudēja 0,320 sekundes. Savukārt otrajā braucienā Šiciem bija piektais rezultāts, kas 16 ekipāžu konkurencē liedza noturēties bronzas pozīcijā. Egerts/Benekens ir uzvarējuši visās trijās šosezon notikušajās sacīkstēs.

Pasaules kausa kopvērtējumā Šici ar 154 punktiem pakāpās uz 5.vietu, turpretim pārliecinoši līderi ar 300 punktiem ir Egerts/Benekens.

Vēlāk piektdien vīriešu sacensībās Inārs Kivlenieks ieņēma 20.vietu, bet Kristaps Mauriņš 32 braucēju konkurencē ierindojās vienu pozīciju zemāk. Uzvarēja mājinieks Takers Vests, kurš otrajā braucienā laboja paša iespēto trases rekordu (51,002) un summā sasniedza rezultātu viena minūte un 42,117 sekundes. Kivlenieks no uzvarētāja atpalika 2,247 sekundes, turpretim Mauriņš - 2,413 sekundes. Pēc pirmā brauciena abi Latvijas sportisti bija attiecīgi 19. un 21.vietā.

Sieviešu konkurencē Elīza Tīruma startēs sestdien, kad risināsies arī komandu stafete.

Pasaules kausa pirmajā posmā Austrijā Šici ieņēma 11.vietu, taču bija ceturtie sprinta sacīkstēs, kur sadala tikpat daudz ieskaites punktu kopvērtējumā kā pamatsacensībās.