Cauce iekļūst sešiniekā Pasaules kausa sacensībās kamaniņu sportā

Elīza Cauce izcīnīja 6.vietu un sestdien Sočos bija veiksmīgākā Latvijas kamaniņbraucēja Pasaules kausa posmā, kur neveicās favorītēm vācietēm, informēja organizatori. Ulla Zirne sacensības noslēdza 14.vietā.

Uzvarēja pasaules čempionāta bronzas medaļniece krieviete Tatjana Ivanova, kura divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 41,023 sekundēm. Otrā bija 0,129 sekundes lēnākā viņas tautiete Viktorija Demčenko, bet Pasaules kausa sezonas līdere vāciete Natālija Geizenbergere netika augstāk par trešo vietu, zaudējot Ivanovai 0,190 sekundes.

Ivanova līdz šim sezonā vienīgo uzvaru Pasaules kausa sacensībās izcīnīja janvārī Siguldā.

Pēc pirmā brauciena otrā aiz līderes Ivanovas bija līdzšinējā Pasaules kausa sezonas vicelīdere Dajana Eitbergere, taču otrajā braucienā vāciete nokrita un izstājās no cīņas par medaļām, ierindojoties 19.vietā. Pirmajā braucienā tāds pats liktenis piemeklēja vēl vienu Vācijas sportisti Tatjanu Hifneri, kura bija ātrākā otrajā braucienā, bet summā palika 18.vietā.

Pēc pirmā braucienā Cauce ieņēma 8.vietu, no līderes Ivanovas atpaliekot teju sekundes trešdaļu. Zirne pirmajā braucienā ieņēma 17.vietu 21 dalībnieces konkurencē.

Jau vēstīts, ka divnieku ekipāžu sacensībās brāļi Andris un Juris Šici palika pēdējie 13.vietā, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš veica tikai pirmo braucienu. Abas Latvijas ekipāžas piedzīvoja kritienus, kas gan neliedza sasniegt brauciena finišu.

Vīriešu konkurencē svētdien startēs Riks Kristens Rozītis un Inārs Kivlenieks. Svētdien paredzēta arī komandu stafete.

Pēc atgriešanās no Sočiem kamaniņbraucējiem līdz Pasaules kausa sezonas beigām februārī atliks vēl divi posmi Altenbergas un Vinterbergas trasēs Vācijā.