Brāļu Šicu kamaniņu ekipāža Siguldā finišē 6.vietā pasaules čempionātā

Brāļu Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža sestdien Siguldā ierindojās 6.vietā pasaules čempionātā kamaniņu sportā, informēja organizatori. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš līdzjutēju kupli apmeklētajās sacensībās noslēdza pirmo desmitnieku, bet Kārlis Krišs Matuzels/Kristens Putins ieņēma 19.vietu pēc pirmā brauciena rezultātiem.

(papildināts ar Kārļa Kriša Matuzela/Kristena Putina 5.vietu U-23 ieskaitē)
Uzvarēja olimpiskie čempioni vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri abu braucienu summā sasniedza rezultātu viena minūte un 23,900 sekundes, kas viņiem ļāva veiksmīgi aizstāvēt 2013.gadā Vistlerā izcīnīto pasaules čempionu titulu. Sudrabu nopelnīja austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, kuri atpalika 0,136 sekundes, savukārt vietu uz pjedestāla bronzas pakāpiena otrajā braucienā nodrošināja Itālijas ekipāža Kristians Oberštolcs/Patriks Grubers, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,257 sekundes.

Ātrāk par Šiciem brauca arī 4.vietu ieguvušie Pasaules kausa sezonas līderi vācieši Toni Egerts/Saša Benekens un vēl viena Itālijas ekipāža Ludvigs Rīders/Patriks Rastners. Šici čempioniem zaudēja 0,449 sekundes.

Atsevišķajā U-23 pasaules čempionāta ieskaitē Matuzels/Putins ieņēma 5.vietu, bet uzvarēja krievi Andrejs Bogdanovs/Andrejs Medvedevs.

Līderos pirmajā braucienā izvirzījās Vendls/Arlts, kuri sasniedza jaunu trases rekordu un finišēja pēc 41,929 sekundēm. Līderiem 0,059 sekundes zaudēja Pencs/Fišlers, bet trešie bija Egerts/Benekens 0,129 sekundes aiz saviem tautiešiem. Šiciem otrajā braucienā pacīnīties par godalgām bija grūts uzdevums, jo no Egerta/Benekena viņus šķīra gandrīz sekundes desmitdaļa (+0,094). Gudramovičs/Kalniņš arī pirmajā braucienā bija desmitie 23 ekipāžu konkurencē

Andris Šics pēc finiša sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka gribējās aizvadīt divus stabilus braucienus, taču pirmajā braucienā priekšpēdējā virāža bija uz kritiena robežas. Viņš cer, ka izdosies labāks starts svētdien stafetē, lai iepriecinātu līdzjutējus. Savukārt Juris Šics piebilda, ka pirmais brauciens nebija tik slikts kā uzrādītais rezultāts, taču arī pieļautā kļūda atstāja savu ietekmi.

Vēlāk sestdien risināsies sacensības sievietēm, kur Latvijas pārstāvēs Elīza Tīruma, Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus.

Savukārt svētdien būs vīriešu sacensības, kur startēs arī Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Kristers Aparjods. Čempionāta noslēgumā risināsies komandu stafete.

Visās disciplīnās dalībnieki veic pirmo braucienu, pēc kura otrajam braucienam kvalificējas 18 divnieku ekipāžas, 20 sievietes un 25 vīrieši.

Atsevišķā ieskaitē par medaļām Siguldā visās disciplīnās cīnās U-23 vecuma grupas sportisti.