Brāļu Šicu kamaniņu divnieks iegūst bronzu Pasaules kausa posmā

Brāļu Andra un Jura Šicu kamaniņu divnieks piektdien Leikplesidā, ASV, izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa sezonas otrajā posmā, liecina organizatoru informācija. Otrs Latvijas divnieks Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 15. pozīcijā 19 ekipāžu konkurencē. Vēlāk vīriešu sacensībās Latvijas sportisti augstas vietas neieguva.

(papildināts pēc vīriešu sacensību noslēguma)
Pēc pirmā brauciena Šici bija piektie, toties otrajā braucienā spēja pirmoreiz sezonā divnieku sacensībās nopelnīt vietu uz pjedestāla.

Otrajā posmā pēc kārtas uzvarēja vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuriem pirmo vietu divu braucienu summā nodrošināja finišs pēc minūtes un 27,583 sekundēm. No uzvarētājiem 0,382 sekundes atpalika austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, kuri bija otrie arī pirms nedēļas Īglsā, Austrijā. Savukārt Šici no uzvarētājiem atpalika 0,524 sekundes.

Pirmajā braucienā Šici no Egerta/Benekena atpalika 0,195 sekundes. Otrajā braucienā smagi kļūdījās vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri pirms otrā starta bija otrie. Savukārt trešo pozīciju nenoturēja vācieši Robins Geueke un Davids Gamms.

Gudramovičam/Kalniņam abos aizvadītajos posmos izdevās pa vienam braucienam. Šoreiz viņi pēc pirmā brauciena bija priekšpēdējie 18.vietā, turpretim otrajā braucienā pozīcijas uzlaboja. Šici pirmajā posmā Īglsā bija piektie.

Sarežģītajā Leikplesidas trasē vēlāk piektdien vīriešu konkurencē triumfēja mājinieki - uzvarēja Kriss Mazdzers, otrajā vietā atstājot vēl vienu amerikāni Takeru Vestu. Trešais bija austrietis Volfgangs Kindls, bet divkārtējais olimpiskais čempions Vācijas kamaniņbraucējs Fēlikss Lohs nenoturēja pirmajā braucienā iegūtās līderpozīcijas un palika sestais.

Pieticīgi bija Latvijas kamaniņu sportistu panākumi - labākais komandā ar iegūtu 20.vietu bija Kristaps Mauriņš, 26.vietā ierindojās Inārs Kivlenieks, bet Artūrs Dārznieks par atļautā svara pārsniegšanu tika diskvalificēts pēc pirmā brauciena, kurā ieņēma 26. pozīciju.

Sestdien startēs sievietes un būs komandu stafete. Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Elīza Cauce.