Brāļu Šicu ekipāža Pasaules kausa sprinta sacensībās beidzot tiek uz pjedestāla

Latvijas kamaniņbraucēju Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža sestdien izcīnīja 3.vietu sprinta sacensībās Kalgari trasē, Kanādā, aizvadītajā Pasaules kausa sezonas trešajā posmā, liecina organizatoru informācija. Sezonā iepriekšējās trijās sacīkstēs brāļi Šici bija ceturtie, turklāt no vietas uz pjedestāla viņus tad allaž šķīra ne vairāk kā sekundes piecas simtdaļas.

Uzvarēja vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts ar rezultātu 36,729 sekundes, bet viņu tautieši Toni Egerts/Saša Benekens bija par 0,069 sekundēm lēnāki un izcīnīja 2.vietu. Šiciem viena lieka sekundes simtdaļa liedza pakāpties uz sudraba pozīciju.

Soli aiz laureātu trijnieka Šici palika sezonas pirmajā posmā Īglsā sprinta sacīkstēs, kā arī nākamo divu posmu Leikplesidā un Kalgari pamatsacensībās. Pasaules kausa kopvērtējumā Šici pakāpās uz 3.vietu.

Atšķirībā no Pasaules kausa pamatsacīkstēm sprinta braucienos laika uzskaiti braucējiem sāk apmēram 100 līdz 150 metru pēc starta. Spēkā ir arī vairāki citi ierobežojumi starta zonā.

Vīriešiem sestdien Pasaules kausa posma sacensībās uzvarētājus noteica pēc rezultātiem viena braucienā, kurā Latvijas sportisti netika augstāk par trešā desmita beigām. Inārs Kivlenieks ieņēma 27.vietu un par vienu pozīciju apsteidza Kristapu Mauriņu.

Mājas trasē ātrākais bija Sems Ednijs ar rezultātu 46,146 sekundes un nodrošināja Kanādai pirmo uzvaru vīriešu konkurencē Pasaules kausa sacensībās. Otro vietu ieguva Vācijas olimpiskais čempions Fēlikss Lohs (46,255), bet trešais bija amerikānis Kriss Mazdzers (46,263). Kivlenieks uzvarētājam zaudēja 0,905 sekundes, savukārt Mauriņš no Ednija atpalika 1,025 sekundes.

Vietu sadalījumu noteica pēc otrā brauciena rezultātiem, savukārt pirmajā braucienā, kur rezultātus sportistiem laikapstākļu radītu nevienlīdzīgu apstākļu dēļ anulēja, Kivlenieks ieguva 17.vietu, turpretim Mauriņš ierindojās 31.vietā 32 dalībnieku konkurencē.

Jau vēstīts, ka Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža piektdien Pasaules kausa posma pamatsacensībās izcīnīja 4.vietu, bet Elīza Tīruma sieviešu konkurencē ierindojās 16.vietā. Brāļi Šici līdz ar to Latvijas komandā vienīgie ieguva tiesības posma noslēgumā startēt arī sprinta sacīkstēs, kur sadala tikpat daudz ieskaites punktus kā pamatsacensībās.

Pasaules kausa sezonu kamaniņbraucēji pēc Jaungada turpinās Eiropas trasēs. Nākamie trīs posmi janvārī risināsies Vācijā Kēnigszē, Oberhofā un Vinterbergā.