Brāļu Šicu ekipāža iegūst bronzu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Olimpiskie medaļnieki Andris un Juris Šici sestdien Vinterbergas trasē, Vācijā, izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa sezonas sestajā posmā kamaniņu sportā divnieku sacensībās, liecina organizatoru informācija. Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 7.vietā 20 divnieku konkurencē.

(papildināts pēc vīriešu sacensību noslēguma)
Pirmoreiz sezonā Šici sasniedza 3.vietu Pasaules kausa posma pamatsacensībās. Pirmajā braucienā Šici bija ceturtie, taču otrajā braucienā spēja pakāpties augstāk. Līdz šim vienīgo reizi viņi uz goda pjedestāla tika Kalgari, Kanādā, kur finišēja trešie sprinta sacīkstēs.

Uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi vācieši Toni Egerts/Saša Benekens ar rezultātu viena minūte un 27,013 sekundes, bet Tobiass Vendls/Tobiass Arlts no saviem tautiešiem atpalika 0,108 sekundes un bija otrie. Šicus no uzvarētājiem šķīra 0,510 sekundes.

Pirmajā braucienā brāļi Šici bija ceturtie, no līderiem Egerta/Benekena atpaliekot 0,275 sekundes. Toties otrajā braucienā cīņā par trešo pozīciju Latvijas spēcīgākā ekipāža spēja apsteigt itāliešus Ludvigu Rīderu/Patriku Rastneru. Gudramovičs/Kalniņš pirmajā braucienā ieguva 6.vietu, taču otrajā braucienā uzrādīja sliktāku rezultātu un vienu pozīciju zaudēja, summā no Egerta/Benekena atpaliekot 0,760 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā brāļi Šici nostiprinājās 3.vietā.

Vēlāk sestdien vīriešu sacensībās startēja Inārs Kivlenieks un Riks Kristens Rozītis, taču ieņēma vietas trešajā desmitā. Kivlenieks ieguva 26.vietu, bet 30. pozīcijā 32 dalībnieku konkurencē ierindojās Rozītis. Uzvarēja Pasaules kausa sezonas līderis mājinieks Fēlikss Lohs.

Sievietes sacentīsies svētdien, kad startēs arī Elīza Tīruma, bet posma noslēgumā paredzēta stafete.