Brāļu Šicu divnieks Pārksitijā iegūst 10.vietu

Brāļu Andra un Jura Šicu kamaniņu divnieks piektdien Pārksitijas trasē, ASV, ierindojās 10.vietā Pasaules kausa (PK) posmā, bet otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva 13.vietu, liecina organizatoru informācija. Pieticīgāki panākumi bija sievietēm, jo labākā Latvijas komandā bija Ulla Zirne ar 18.vietu, bet Elīza Tīruma palika 23. pozīcijā.

Divnieku sacensībās piecos posmos ceturto uzvaru izcīnīja sezonas līderi Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, divu braucienu summā sasniedzot rezultātu viena minūte un 27,326 sekundes. Otrās vietas īpašnieki Austrijas braucēji Andreass un Volfgangs Lingeri atpalika par 0,162 sekundēm, savukārt trešo vietu ieguva uzvarētāju tautieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, no galvenajiem laureātiem atpaliekot 0,221 sekundi.

Šici uzvarētājiem zaudēja 0,778 sekundes, bet Gudramovičs/Kalniņš - 1,005 sekundes. Jau pēc pirmā brauciena Šici bija desmitie, bet augstāk netika arī pēc otrajā braucienā sasniegtā astotā rezultāta. Gudramovičs/Kalniņš braucienos finišēja 11. un 14.vietā.

Sievietēm arvien nepārspēta sezonā ir vāciete Natālija Geizenbergere, kura bija ātrākā arī Pārksitijā, finišējot pēc minūtes un 27,628 sekundēm. Otro vietu ieguvušo savu tautieti Anki Višņevski viņa apsteidza par 0,193 sekundēm, savukārt trešā bija kanādiete Aleksa Gūga 0,261 sekundi aiz uzvarētājas.

Zirne no Geizenbergeres summā atpalika 0,840 sekundes, turpretim Tīruma, kura atzina, ka sacensībās abos braucienos kļūdījās, palika pēdējā finišējušo dalībnieču konkurencē 1,602 sekundes aiz uzvarētājas.

Pasaules kausa posms turpināsies sestdien ar vīriešu sacensībām, un būs arī komandu stafete.

Sezonas pirmajos piecos posmos risinās arī kvalifikācija Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Uz Sočiem varēs doties vīrieši, kas gada beigās pasaules rangā būs 37 labāko vidū. Sievietēm jātiek rangā 27 labāko braucēju skaitā, bet divnieku ekipāžām - 17 vidū. Olimpiskie kvalifikācijas noteikumi paredz iespēju valstij startam Sočos pieteikt pa trim vīriešiem un sievietēm, kā arī divas divnieku ekipāžas. Sagaidāms, ka Latvijas izlasē nepilns būs tikai sieviešu sastāvs ar divām braucējām.