Brāļi Šici Pasaules kausa sezonu noslēdz ar trešo vietu Soču olimpiskajā trasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Juris un Andris Šici sestdien izcīnīja trešo vietu 2014.gada ziemas olimpisko spēļu trasē Sočos notikušajā Pasaules kausa noslēdzošajā, devītajā, posmā.

Šici tādējādi uzstādījuši savu šīs sezonas labāko sasniegumu, bet pirms tam viņi posmos Siguldā un Kēnigzē, Vācijā, bija izcīnījuši ceturtās vietas.

Pirmo braucienu Latvijas vadošā ekipāža veica 51,097 sekundēs, kas lika ieņemt ceturto vietu un par 0,249 sekundēm atpalikt no pirmajā vietā esošā Vācijas dueta Tobiasa Vendla/Tobiasa Ārlta, kuri jau priekšlaicīgi bija nodrošinājuši otro Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju titulu karjerā.

Arī otrajā braucienā latvieši uzrādīja ceturto labāko laiku (51,146 sekundes), kas pēc austriešu Andreāsa un Volfganga Lingeru neveiksmes ļāva ielauzties pirmajā trijniekā.

Uzvaru posmā nosargāja Vendls/Ārlts, kuri par 0,134 sekundēm apsteidza austriešus Peteru Pencu/Georgu Fišleru. Savukārt brāļi Šici Vācijas duetam zaudēja 0,156 sekundes.

Ceturtie palika kanādieši Tristians Volkers/Džastins Snits, kurus Šici apsteidza par 0,079 sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pirmo braucienu veica ļoti neveiksmīgi, uzrādot laiku 52,194 sekundes un ierindojoties pēdējā, 20.pozīcijā. Otrajā braucienā latviešiem iespaidīgs piektais labākais laiks (51,154 sekundes), kas ļāva pakāpties uz 14.pozīciju.

Brāļi Šici pamatsacensībās iekļuva automātiski, bet Gudramovičam/Kalniņam Nāciju kausā piektdien augstā trešā vieta.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās sestdien Elīza Tīruma izcīnīja astoto vietu, bet jaunā Ulla Zirne ierindojās 13.pozīcijā.

Posma noslēgumā svētdien notiks sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete.