Sporta studija

Pasaules čempionāta rīkošanā izskata alternatīvas Baltkrievijai

Sporta studija

Sporta studija

Kamaniņbraucēji Šici vieni no pirmajiem iepazinuši jauno olimpisko trasi

Brāļi Šici: Kamaniņu sportā esam 28. sezonu, tomēr pirmais brauciens arvien ir bažīgs

Andris un Juris Šici kamaniņu sportā ir jau 28. sezonu, bet arī tik pieredzējušiem meistariem atgriešanās trasē pēc vasaras pauzes ir bez rutīnas piegaršas un liek mazliet panervozēt. Jaunās sezonas sākums divnieka ekipāžai gan ir īpašs, jo viņi vieni no retajiem starptautiskajiem braucējiem izmēģināja jaunuzcelto Pekinas ziemas olimpisko spēļu trasi. Šici gatavojas karjerā jau piektajām olimpiskajām spēlēm. 

Trīsreiz par olimpiskajiem medaļniekiem kļuvušajiem Šiciem mērķis Pekinas spēlēs ir zināms un motivācija nav jāmeklē. Lai gan Šici ir vieni no pieredzējušākajiem braucējiem kamaniņu sportā, viņi labprāt pieņem jaunumus treniņu metodikā un ir pārliecinājušies, ka tas palīdz uzlabot rezultātus. Šici tāpat kā citi kamaniņu sportisti cer, ka sezona izdosies un sacensības varēs notikt.

Sezonā pirmo braucienu Šici allaž sagaida ar svētku sajūtu, bet tajā vienmēr jaušams arī satraukums, neraugoties uz milzīgo pieredzi. 

"Katru gadu pirmais brauciens ir tāds, ka "taureņi" vēderā, un domā, mācēsi nobraukt vai nemācēsi. Būsi pa vasaru aizmirsis, vai nebūsi," Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" sacīja Andris Šics. "Pirmais brauciens vienmēr ir ar tādām bažām un jaunā trasē vēl jo vairāk. Pirmā brauciena sajūtas ir kā svētki, ka gaidi un nevari sagaidīt, kad varēsi doties trasē." 

Pēc Šicu atgriešanās mājās no Ķīnas gandrīz katrs Latvijas ledusrenes sportists vēlējies ko uzzināt par Pekinas ledus līkločiem.

Juris Šics atzina, ka bija patīkami pārsteigts par trases ledus noturību, jo rezultāti dienas gaitā praktiski nepasliktinājās. Neviens no vietējiem rīkotājiem arī necentās sportistiem kā īpaši pielabināties, lai saņemtu atzinīgāku vērtējumu. 

Dalība homologācijā nenozīmē pārbaudīt savu tehniku, bet vispusīgi izvērtēt trasi, tostarp no zemām starta vietām, kas piemērotas bērniem un jauniešiem, pastāstīja Juris Šics. Brāļi arī izvērtēja ledus profilus, kas varētu būt bīstami un pauda  trases saimniekiem savu redzējumu. Andris Šics ir gandarīts, ka pieredzējuši speciālisti Latvijas ekipāžas viedoklī ieklausījās.

"Uz olimpiskajām spēlēm ierodas ļoti daudz sportistu un ir jāpadomā par visiem līmeņiem, ne tikai par pasaules līderiem, bet arī par tiem, kas cīnīsies, lai tiktu līdz trases finišam," teica Andris Šics.

Pekinas trasē divnieku ekipāžu starta vieta ir apmēram kilometru virs jūras līmeņa, taču augstuma ietekme nav bijusi jūtama.

Lielāku iespaidu uz pašsajūtu atstāja laika starpība ar Latviju, paskaidroja Andris Šics. Brāļiem ir liela pieredze jaunu objektu iemēģināšanā - jau trešajā olimpiskajā trasē viņi piedalījās homologācijas procesā.

Šici atzīst, ka Martinam Dukuram skeletonā varētu būt lietderīgi pieaudzēt līdz atļautajai normai iztrūkstošos četrus kilogramus svara, jo trase vairākās vietās ved kalnup, tādēļ

smagākiem braucējiem Pekinas trasē būs priekšrocības ātruma saglabāšanā. 

Ceļojums uz Ķīnu kamaniņu sportistiem bija ērts un uz vietas tika nodrošināts viss, lai dalībnieki justos droši. Līgumreisa lidmašīna starptautisko komandu nogādāja no Frankfurtes Pekinā, kur lidostā kamaniņu braucēji nevienu citu neredzēja. Savukārt viesnīcā sportistus nodrošināja ar visiem sanitārās higiēnas līdzekļiem. 

"Bija sajūta, ka viņi vairāk baidījās no mums, ka mēs šo vīrusu varētu pielipināt viņiem. Mēs bijām tie, no kuriem muka," paskaidroja Andris Šics. 

Ķīnā latviešiem tāpat kā citiem ārzemju komandas dalībniekiem bija noteikti ierobežojumi Covid-19 dēļ. Juris Šics atzina, ka sportistu teritorija nesniedzās tālāk par 700 metru apli pie viesnīcas. Savukārt trase jau bijusi tik labi sagatavota, ka varētu uzreiz uzņemt olimpiskās spēles, kas risināsies 2022.gada februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt