Aparjods kļūst par pasaules junioru vicečempionu kamaniņu sportā

Kristers Aparjods sestdien Vinterbergas trasē, Vācijā, izcīnīja sudraba medaļu junioru pasaules čempionātā, lsm.lv pastāstīja Latvijas kamaniņu sporta federācijā. Aparjods izcīnīja sezonā otro nozīmīgo godalgu, jo janvārī kļuva par bronzas medaļnieku Eiropas junioru čempionātā.

Aparjodu cīņā par pasaules junioru čempiona titulu apsteidza tikai Krievijas sportists Romans Repilovs, kurš divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 45,944 sekundēm. Aparjods čempionam zaudēja 0,148 sekundes, bet par piecām sekundes tūkstošdaļām apsteidza bronzas godalgu ieguvušo mājinieku Maksimilianu Jungu.

Pēc pirmā brauciena Aparjods bija līderis, taču otrais brauciens viņam nebija tik veiksmīgs. Lai gan otrajā braucienā Aparjods sasniedza astoto rezultātu, sudraba pozīcijas viņš noturēja.

Latviju pārstāvēja arī Ralfs Bērziņš un Gunārs Bergs, kuri ierindojās attiecīgi 17. un 21.vietā. Startēja 43 dalībnieki.

Juniorēm 9.vietu ieguva Aparjoda māsa Kendija Aparjode, kura 29 dalībnieču konkurencē pēc pirmā brauciena bija ceturtā.

Bronzu Eiropas junioru čempionātā Aparjods izcīnīja janvāra vidū Altenbergas trasē, Vācijā. Savukārt pasaules junioru čempionāts jaunajiem kamaniņbraucējiem ir pēdējās sacensības pirms februārī Lilehammerē, Norvēģijā, paredzētā starta jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.