Aparjode Siguldā izcīna bronzu junioru Pasaules kausā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņbraucējiem vienīgo medaļu junioru Pasaules kausa sezonas otrajā posmā sestdien Siguldā izcīnīja Kendija Aparjode, kura ieguva 3.vietu junioru konkurencē, liecina Latvijas Kamaniņu sporta federācijas informācija. Vistuvāk pjedestālam junioriem tika 4.vietu ieguvušais viņas brālis Kristers Aparjods.

Aparjodi divu braucienu summā apsteidza divas Krievijas sportistes - uzvarētāja Oļesja Mihaiļenko un Lilija Burmistrova. Mihaiļenko divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 25,490 sekundēm. Aparjode uzvarētājai zaudēja 0,466 sekundes.

Junioriem uzvarēja krievs Daniils Ļebedevs, kurš divu braucienu summā sasniedza rezultātu viena minūte un 40,988 sekundes. Otrais bija austrietis Jonass Millers, kam neizdevās nosargāt pirmajā braucienā iegūto līderpozīciju.

Aparjods sasniedza labāko rezultātu otrajā braucienā, taču pirmajā braucienā viņš bija tikai devītais, kas neatstāja reālas cerības uz augstu vietu. Aparjods apzinājās, ka cerības ir zudušas, taču otrajā braucienā vismaz revanšējās par iepriekšējo neveiksmi.

"Pirmajā braucienā pazaudēju visu, ko vien varēja pazaudēt, un otrajā vairs nebija ko zaudēt. Bija jāiet uz pilnu banku. Prieks, ka vismaz otro braucienu nobraucu priekš sevis," teica Aparjods.

Ralfs Bērziņš izcīnīja 10.vietu. savukārt Roberts Millers un Gunārs Bergs attiecīgi ierindojās 12. un 14.vietā. Juniorēm  Zelmai Bitei pa spēkam bija 12.vieta, bet Kate Keita Farenhorsta ierindojās 13.vietā.

Junioru divnieku ekipāžu sacensībās labākie mājinieki Aksels Tupe/Kaspars Šļahota ierindojās 7.vietā, no uzvarētājiem krieviem Grigorija Voloskova/Mihaila Dementjeva atpaliekot 2,248 sekundes. Kristapam Krauzem/Edgaram Staltam 9.vieta, bet Ričardam Sakovičam/Emīlam Tupem 11.pozīcija.

Jau vēstīts, ka jauniešu konkurencē piektdien visaugstāk tika 7.vietu ieguvušais Lūkass Krasts. Jaunietēm desmitā bija Anda Upīte, bet  Mārtiņš Bots/Konstantīns Buglaks ierindojās 11.vietā divnieku ekipāžu konkurencē.

Pirms nedēļas Aparjods junioru grupā ieguva otro vietu sezonas pirmajā posmā Lilehammeres trasē, Norvēģijā.