Aparjode otrā Pasaules kausa otrajā posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode sestdien Sočos otrajā Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā izcīnīja otro vietu, uzreiz aiz goda pjedestāla paliekot Elīzai Tīrumai.

Kendija Aparjode, nepieļaujot kļūdas, aizvadīja stabilu braucienu un, veicot trasi 50,334 sekundēs, ierindojās ceturtajā vietā pēc pirmā brauciena.

Elīza Tīruma, lai arī labi sāka braucienu, pieļāva kļūdas trases lejasdaļā, kopumā finišējot 50,758 sekundēs un ieņemot 14.vietu, bet Sigita Bērziņa, kura starta vietu Pasaules kausā izcīnīja piektdien notikušajā Nāciju kausā, pirmajā braucienā trasi veica 50,774 sekundēs un ierindojās 15.vietā.

Elīna Ieva Vītola kļūdījās jau trases augšdaļā un nespēja vairs atgūt ātrumu, finišējot 51,768 sekundēs, kas ļāva ierindoties vien 25.vietā.

Pirmajā braucienā ātrākā bija Krievijas sportiste Jekaterina Katņikova, kura trasi veica 50,110 sekundēs. Otrā bija vāciete Anna Bereitere, trešā - mājiniece Viktorija Demčenko.

Otrajā braucienā Vītola divreiz iestūrēja apmalē un ar 24.vietu braucienā divu braucienu summā pakāpās uz 23.vietu. Viņa uzvarētājai zaudēja 2,183 sekundes.

Bērziņa vizuāli labi veica braucienu, taču braucienā tas izrādījās vien 22.ātrākais, un rangu tabulā nācās atkāpties uz 19.vietu, uzvarētājai zaudējot 1,074 sekundes.

Tīruma uzreiz aiz Bērziņas veica izcilu braucienu, apsteidzot līdzšinējo līderi - pirmā posma uzvarētāju austrieti Madeleini Egli, kura arī veica teicamu braucienu. Braucienā Tīruma bija trešā labākā, bet divu braucienu summā Tīrumai tas deva ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot par 33 sekundes tūkstošdaļām.

Trasei siltajos laika apstākļos kļūstot lēnākai, pirmā, kas apsteidza Tīrumu, bija tautiete Aparjode. Viņa gan braucienā sasniedza vien sesto labāko rezultātu, taču, pateicoties konkurenšu kļūdām, pakāpās uz otro vietu, uzvarētājai zaudējot 0,107 sekundes.

Par uzvarētāju kļuva Bereitere, izcīnot trešo uzvaru karjerā. Viņa Demčenko apsteidza par 0,268 sekundēm.

Divreiz trasē kļūdījās pirmās vietas īpašniece pēc pirmā brauciena Katņikova, braucienā sasniedzot vien 20. labāko rezultātu un atkrītot uz sesto vietu divu braucienu summā.

Sigitai Bērziņai pirmajā braucienā bija astotais numurs, Elīzai Tīrumai - 20., Kendijai Aparjodei - 22. un Elīnai Ievai Vītolai - 27.numurs 28 braucēju konkurencē. Startēja gan tikai 27 sportistes.

Ulla Zirne valstu kvotu dēļ piedalījās tikai Nāciju kausā, caur kuru pamatsacensībām kvalificējās Bērziņa.

Pirms nedēļas olimpiskajā trasē Tīruma bija septītā, Aparjode finišēja 13., Bērziņa 18. un Vītola 23.vietā. Uzvaru izcīnīja austriete Madeleine Egle.

Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, Aparjode - devītā, Vītola - 22., bet Bērziņa - 34. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Jau ziņots, ka divnieku sacensībās uzvaru Soču trasē sestdien izcīnīja Juris un Andris Šici.

Svētdien būs sacensības vīriešu vieniniekiem un komandu stafete.

Sočos posms norisināsies arī 4./5.decembrī. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk - Insbrukā, Austrijā.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.