Olimpisko pieredzi guvušais jātnieks Neretnieks veiksmīgi atgriežas zemāka ranga sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tokijas olimpiskajās spēlēs iedvesmojošu pieredzi guvušais jātnieks Kristaps Neretnieks nedēļas nogalē startēja divu zvaigžņu līmeņa sacensībās Itālijā, kur guva godalgotas vietas dažādas grūtības pakāpes maršrutos un nopelnīja arī pasaules reitinga punktus. 

Neretnieks sacensībās startēja ar četriem zirgiem, kopā izcīnot četras godalgotas vietas, informēja sportista komandā. Pēc veiksmīgā starta Tokijā, kur  Neretnieks sasniedza finālu, atgriešanās ne tik augsta līmeņa sacīkstēs viņam nebija vienkārša, tomēr Latvijas jātnieks jau raugās olimpiskās Parīzes virzienā.

“Godīgi sakot, pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm nebija viegli atgriezties divu zvaigžņu statusa sacensību ikdienā un realitātē," teica Neretnieks. "Kāds man teica, ka 41 gadu neviens no Centrāleiropas zonas, kas faktiski ir viss bijušais Austrumu bloks, mūsu sporta veidā olimpiskajās spēlēs nebija lecis finālā. Mēs to paveicām, šobrīd tas šķiet kā sapnis, no kura tomēr esam paņēmuši reālu pieredzi nākamajiem lielajiem startiem un lūkojamies Parīzes virzienā, bet šobrīd realitātē Eiropā esam atpakaļ divu līdz trīs zvaigžņu sacensībās."

Pirmajā sacensību dienā Kristaps ieguva 2.vietu lielā apļa A grupā ar zirgu Cerano un maršruta kopvērtējumā Latvijas duets nopelnīja 3.vietu. Tā kā maršrutā bija vairāk nekā 100 dalībnieku, pēc noteikumiem izveidoja divas grupas, katrā rezultātus fiksējot atsevišķi.  

Otrajā dienā pasaules reitinga ieskaites maršrutā Neretnieks ar Cerano ieguva 3.vietu, bet vidējā apļa maršrutā ar Chicarito - 2.vietu. Noslēdzošajā sacensību dienā labākais bija rezultāts ar ērzeli Ethos - 5.vieta septiņgadīgo zirgu konkurencē. "Grand Prix" pamatmaršrutā ar Cerano nopelnītie četri soda punkti kopvērtējumā deva 30.vietu. 

“Neskatoties uz četriem soda punktiem pamatmaršrutā, esmu ļoti apmierināts ar Cerano startu "Grand Prix" maršrutā, mazliet nepaveicās, viņš ļoti labi leca trešo dienu pēc kārtas, tomēr bija arī viegli paguris," paskaidroja Neretnieks. "Par gāzto šķērsli daudz nepārdzīvoju, jo pārlekšanā iekļuva 20 dalībnieki. Šoreiz "Grand Prix" maršruts mums nebija parocīgs. Ar Cerano ļoti sarežģīti cīnīties par pjedestāla vietām, bet savu darbu, savu galveno uzdevumu šajās sacensībās viņš izpildīja jau vakar, kad ieguva 3.vietu pasaules reitinga maršrutā."

Arī nākamajā nedēļas nogalē Neretnieks startēs Itālijā trīs zvaigžņu līmeņa sacensībās, bet oktobra beigās divi labākie sportista zirgi dosies uz Abū Dabī, lai četrus mēnešus startētu Apvienotajos Arābu Emirātos. Otrs zirgu sastāvs paliks Eiropā, kur Neretnieks varētu startēt Pasaules kausa ieskaites sacensībās. 

Prioritāte komandai būs starti Apvienotajos Arābu Emirātos un pasaules reitinga punktu krāšana. Apvienotajos Arābu Emirātos starts paredzēts jau trešo gadu pēc kārtas, un līdzšinējā veiksmīgā pieredze Neretniekam raisa patīkamu satraukumu pirms sezonas turpinājuma. Ja izdosies, Kristaps piedalīsies arī Pasaules kausa ieskaites sacensībās un, iespējams, dosies startēt arī uz Saūda Arābiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti