Sporta ziņas

Baltijas sieviešu volejbola līga. «Jelgava/LLU» – «Alytus». Līva Sola

Sporta ziņas

FIBA Eirolīga sievietēm. «TTT Rīga» - «Castors Braine»

Latvijas vadošais jāšanas sporta konkūrists Kristaps Neretnieks

Latvija pirmoreiz olimpiskajās spēlēs startēs jāšanā - Neretnieks oficiāli kvalificējas

Latvijas spēcīgākais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu ''Moon Ray'' saglabāja pirmo vietu pirmdien publicētajā Starptautiskās Jāšanas sporta federācijas (FEI) reģionālajā atlases rangā, oficiāli kvalificējoties 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Neretnieks ir pirmais Latvijas jātnieks, kas neatkarīgas Latvijas vēsturē izcīnījis olimpisko ceļazīmi.

Šķēršļu pārvarēšanā olimpiskajās spēlēs startēs 75 jātnieki, bet tikai 15 no viņiem kvalificējās pēc individuālā ranga. Pārējie pretendenti dalību nodrošināja valstu komandu sastāvā.

Neretnieks ar ''Moon Ray'' 2019.gadu noslēdza kā līderis olimpiskās kvalifikācijas C grupā, kur uzskaitīja Austrumeiropas un Centrālāzijas valstu jātnieku rezultātus. Ceļazīmi uz Tokiju C grupā ieguva pirmo divu vietu īpašnieki. Neretnieks ar ''Moon Ray'' iekrāja 895 punktus, kas Latvijas duetam ļāva par 123 punktiem apsteigt otro vietu iegvušo poli Vojcehu Vojcjanecu un ''Chintablue''.

Kvalifikācijas punktus cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm varēja krāt no 2019. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Olimpiskās ceļazīmes jātnieki formāli izcīna nacionālajai olimpiskajai komitejai, nevis sev personiski.

Plašāku interviju ar Neretnieku par viņa ceļu līdz olimpiskā sapņa piepildīšanai lsm.lv varēs lasīt otrdien, 7. janvārī.

Olimpiskajās spēlēs 1988. gadā Seulā PSRS komandā startēja Latvijas jātnieks Sergejs Šakurovs.

Latvijai jau pērn bija nodrošinātas vairākas Tokijas olimpiskās ceļazīmes vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Dalību olimpiskajās spēlēs ir garantējusi šķēpmetēja Līna Mūze, daudzcīņniece Laura Ikauniece un vesera metēja Laura Igaune, kā arī Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka pludmales volejbolā. Divas starta vietas Latvijai ir garantētas arī riteņbraukšanā grupas braucienā vīriešiem. Lielākajā daļā olimpisko sporta veidu kvalifikācija noslēgsies tikai 2020. gada vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jāšanas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti