Jātnieks Neretnieks pasaules čempionātā Dānijā mērķē uz augstāku vietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas spēcīgākais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks ar savu olimpisko partneri zirgu Valour cer sasniegt augstāku rezultātu pasaules čempionātā, kas trešdien sāksies Herningā, Dānijā, informēja sportista komandā. 

Neretnieks iepriekš pasaules čempionātā startēja pirms astoņiem gadiem Normandijā, toreiz ar Conte Bellini paliekot 72.vietā. Šoreiz pasaules čempionātā Neretnieks noteikti mērķē uz augstāku pozīciju. Pasaules čempionāts ir lielākais jātnieku sporta forums, 10 dienās pulcējot apmēram 1200 zirgu, dalībniekiem sacenšoties iejādē, konkūrā, voltizēšanā un paraiejādē. 

Izredzes Neretniekam pakāpties augstāk pasaules čempionātā raksturo arī viņa paveiktais pērn Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur abi ar Valour debijas reizē sasniedza 23.vietu. Neretnieks uzsvēra pasaules čempionātā valdošo īpašo noskaņu, kas gan motivē, gan iepriecina. 

"Man tiešām ir svētku sajūta, visi mūsu komandā esam ļoti pozitīvi noskaņoti, kopumā šeit [pasaules čempionātā] visur valda pacilāts un pozitīvs noskaņojums," Neretnieku citēja viņa komandā. "Pasaules čempionāts notiek tikai reizi četros gados un ir otrs nopietnākais turnīrs uzreiz aiz olimpiskajām spēlēm, man, protams, ir milzīgs prieks par iespēju šeit startēt ar savu olimpisko partneri Valūru. Herningā viss ir lieliski organizēts, skaidrs, viss notiek precīzi. Patīkami, ka šoreiz vienlaicīgi notiek četras disciplīnas, šodien [otrdien] veterinārā izvade bija arī Latvijas paraiejādes komandai, noteikti iesim atbalstīt arī viņus startos."

Obligātajā veterinārajā izvadē piedalījās arī visi čempionātam pieteiktie konkūra zirgi. Valour pirmo veterināro izvadi izgāja veiksmīgi un tika pielaists startam. Sportistiem otrdien ir paredzēts pirmais lekšanas treniņš galvenajā arēnā. 

Savukārt komandas veterinārārsts Nauris Laizāns pastāstīja, ka Valour pēc ierašanās no Latvijas izskatījās ļoti apmierināts un labā omā, jo ceļš zirgu nebija nogurdinājis.

"Atšķirībā no Tokijas, ceļš līdz Herningai bija daudz vieglāks un īsāks, šobrīd laikapstākļi un temperatūra ir ļoti optimāla, nav par karstu. Zirgiem ir pieejams SPA centrs ar ūdens trenažieriem, solārijiem, kāju dzesēšanas baseiniem, kopumā apstākļi šeit ir lieliski, par visu tiešām ir padomāts," paskaidroja Laizāns.

Pirmais starts komandu un individuālajā ieskaitē konkūrā būs trešdien. Startiem konkūrā ir pieteikti 123 zirgi, bet pieci  no viņiem neizgāja veterināro izvadi. Tikai pēc atkārtotas izvades kļūs skaidrs, cik dalībnieku pasaules čempionātā būs konkūra disciplīnā. 

Paraiejādē Latviju pārstāvēs Rihards Snikus ar King of the Dance un Alise Muižniece ar Baily.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti