Valsts Prezidenta balvas izcīņas 2.diena

Latvijas futbola Virslīga. FK "Spartaks" - SK "Super Nova"

Latvijas čempionāts jāšanas konkūrā

Jātniece Siliņa kļūst par Latvijas čempioni šķēršļu pārvarēšanā

Sabīne Siliņa ar zirgu Fantast nedēļas nogalē Kleistos uzvarēja Latvijas čempionātā jāšanā šķēršļu pārvarēšanā. Divas dienas ilgušo sacensību summā 23 gadus vecā Siliņa finišēja ar 4,06 soda punktiem.

Sudraba godalgu nopelnīja Anna Arhipova ar astoņiem soda punktiem, bet bronzu saņēma Anna Annija Alsiņa, kura iekrāja 9,31 soda punktus.

Sacensību pirmajā dienā sportisti sacentās ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 140 cm. Siliņa ieguva 3.vietu, Arhipova ar zirgu Liviana bija otrā, savukārt Alsiņa ar Cleo palika ceturtā. Uzvarēja Lietuvas jātnieks Mats Petratis ar zirgu Holle, taču viņš kā ārvalstu sportists uz Latvijas čempiona titulu pēc sacensību nolikuma nepretendēja.

Otrais maršruts svētdien bija ar pārlekšanu un 145 cm augstiem šķēršļiem, un neviens duets pamatdistanci neveica bez soda punktiem. Pārlekšanai kvalificējās Petraitis un Siliņa, abi ar četriem soda punktiem pamatdistancē. Petraitis pārlekšanā nogāza divus šķēršļus, savukārt Siliņa, jau bija nodrošinājusi Latvijas čempiones titulu un no pārlekšanas atteicās. Līdz ar to Petraitis kļuva par uzvarētāju čempionāta augstākajā maršrutā, kut trešo vietu izcīnīja Alsiņa, bet ceturtā bija Arhipova.

Siliņa pēc uzvaras atzina, ka galvenais maršruts bija tehnisks un ne brīdi nevarēja atslābt. Taču maršruta sarežģītība sportisti iepriecināja, jo  vajadzēja pacīnīties, lai labi izlektu, un tas deva vēl lielāku gandarījumu pēc finiša.

"Uzskatu, ka mēs ļoti labi izlecām. Pirmajā dienā bez soda punktiem izlecām," sarunā Latvijas Televīzijā pastāstīja Siliņa. "Šodien [svētdien] es pati izdarīju kļūdiņu, varēja būt arī bez soda punktiem, bet kopumā esmu ļoti apmierināta ar savu zirgu."

Latvijas čempionātā šķēršļu pārvarēšanā laureātus noteica arī bērniem, junioriem un jaunajiem jātniekiem, jaunzirgiem, poniju jātniekiem un amatieriem.