Februārī daļa LJF biedru iniciēja organizācijas ārkārtas kongresu, lai atbrīvotu no amata ilggadējo prezidentu Blauu. Opozīcijas virzītais federācijas prezidenta amata kandidāts bija jātnieku sporta kluba "Rezerves virsnieku apvienība" priekšsēdētājs Armands Šteinbergs.
Tomēr uzticības balsojumā par Blaua palikšanu LJF prezidenta amatā nobalsoja 67 sapulces dalībnieki, bet pret bija 35. Līdz ar to sapulces turpinājumā jautājums par iespējamām prezidenta vēlēšanām vairs netika skatīts.
Opozīcijas ierosinājumu darba kārtībā iekļaut debates pirms Blaua atstādināšanas balsojuma biedri neakceptēja. Kopsapulcē divi delegāti Everita Daubure un Anita Mangale balsoja uzreiz ar 13 mandātiem, kas ir vairāk nekā 10% no biedriem, kas piedalījās balsojumā. Viņām izsniegtas pilnvaras pārstāvēt šos 13 biedrus, kurus visus viņas gan raiti nosaukt nevarēja.
Pēc izturētā uzticības balsojuma Blaus intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka par tādu iznākumu bijis pilnīgi pārliecināts.
Blauam opozicionāri pārmeta necaurspīdīgu federācijas pārvaldību un nespēju detalizēti pierādīt budžeta izlietojumu. Blaus iepriekš visus pārmetumus noraidīja, bet žurnālistus, kuri pētīja nebūšanas, privātās telefonsarunās dēvēja par angažētiem.
Sākotnēji šonedēļ LJF vadība atļāva medijiem piedalīties kongresā, bet ceturtdien informēja, ka tomēr to neļaus. Organizācijas vadība pauda, ka tādu lēmumu pieņēmusi valde, kas balstījusies uz iekšējiem statūtiem. Tiesa, pēc mediju pastiprinātas intereses un aicinājuma parādīt valdes sēdes protokolu zaļā gaisma žurnālistu dalībai kongresā atkal tika ieslēgta.
Vēl pirms kongresa nevienu žurnālistu sapulces zālē nelaida, jo sekretariātam ticis dots tāds uzdevums. Pēc sekretāres teiktā, rīkojumu tieši pirms sapulces devis prezidents Blaus, kurš gan noliedza, ka būtu tā rīkojies. Pēc pārrunām medijiem gan ļāva apmeklēt kopsapulci.
Turpmāk LJF valdē strādās Romāns Mežeckis, Māris Millers, Jānis Jurašs, Dainis Līvmanis, Līga Pētersone, Laura Liberte, Juris Mežnieks, Aivars Draudiņš, Anete Bilzēna un Ojārs Petrēvics.