Zviedrijas un Somijas hokejistiem smags PČ sākums

Pasaules čempionāta (PČ) sākums piektdien par smagu pārbaudījumu izvērtās abām mājinieku vastsvienībām, jo Zviedrija Stokholmā ar 2:3 zaudēja Šveices izlasei, savukārt somiem Helsinkos tikai pagarinājumā izdevās ar 4:3 gūt virsroku pār Vāciju, pavēstīja rīkotāji. Dienas pirmajās spēlēs pie uzvarām tika Čehija un Slovākija.

Zviedrijas izlase visu cīņas gaitu bija iedzinējos un pirmos vārtus guva otrās trešdaļas beigās, kad Johans Fransons panāca 1:2. Centienos panākt neizšķirtu, laukuma saimnieki pusotru minūti pirms spēles beigām vārtsargu aizstāja ar sesto laukuma spēlētāju, taču ielaida ripu tukšos vārtos. Simonam Hjalmarsonam 22 sekundes pirms spēles beigām izdevās vēlreiz samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, un zviedri vārtsargu Jakobu Markstrēmu atkal aizstāja ar laukuma spēlētāju, taču no zaudējuma neizvairījās.

Iedzinējos pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Helsinkos bija somi, līdz savus otros vārtus spēlē guva Petri Kontiola un rezultāts kļuva 3:3. Uzvaras vārtus Somijai guva Veli Mati Savinainens pagarinājuma otrajā minūtē.

Dienas pirmajās spēlēs Slovākijas izlase Helsinkos ar 6:2 uzvarēja Francijas valstsvienību, bet Stokholmā Čehija ar 2:0 pārspēja Baltkrievijas izlasi. Pērn PČ sudraba medaļas guvušie slovāki pēdējā trešdaļā nodrošināja jau 5:0 pārsvaru, līdz Francija iemeta prestiža vārtus. Čehiem pirmajā un trešajā periodā pa vieniem vārtiem guva Jakubs Vorāčeks un Radims Vrbata, bet vārtus neskartus nosargāja Aleksandrs Salāks.

Pasaules čempionāts turpināsies līdz 19.maijam.