Zviedrijas izlasei uzvara pār Itālijas hokejistiem ļauj grupā apsteigt Latviju

Zviedrijas valstsvienība piektdien pasaules čempionāta spēlē ar 8:1 uzveica Itālijas hokejistus un grupā pakāpās augstāk par Latvijas izlasi, kas aizvadījusi vienu spēli mazāk, liecina organizatoru informācija. Latvijas valstsvienībai piektā spēle Ķelnē būs sestdien pret ASV izlasi.

Itālijas izlase otrā perioda vidū vēl bija iedzinējos ar vienu vārtu deficītu (1:2), taču pēdējā trešdaļā ielaida piecas ripas un piedzīvoja smagu sakāvi.

Zviedrijas izlase ar 10 punktiem turnīra tabulā pakāpās uz otro vietu, par punkta tiesu atpaliekot no līderes Krievijas, bet par vienu punktu apsteidzot ASV un Latviju, kas nu ir ceturtā. Dienas otrajā spēlē Latvijas izlases tuvākie sekotāji vācieši tiksies ar Dāniju.

Savukārt otrā grupā Parīzē čehi ar 5:1 pārspēja slovēņus, kam piecās spēlēs vēl nav izdevies tikt pie uzvaras. Mājinieki francūži piektdien spēlēs pret Baltkrieviju.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.