Zviedrijas izlase pirmā iekļūst pasaules čempionāta finālā

Mājinieki zviedri sestdien Stokholmā ar 3:0 uzvarēja Somijas hokejistus un pirmie nodrošināja vietu pasaules čempionāta (PČ) finālā, informēja rīkotāji. Otru finālistu vēlāk sestdien noteiks Šveices un ASV valstsvienības.

Veiksmīga darbība skaitliskajā vairākumā palīdzēja Zviedrijai pusfinālā gūt divus pirmos vārtus un iegūt izšķirošo pārsvaru, turpretim vārtos uzvarētājiem nepārspēts palika Jonass Enrots.

Luī Eriksons pirmās trešdaļas vidū atklāja rezultātu, bet četras minūtes pirms pēdējā pārtraukuma viņš panāca arī 2:0. Abu vārtu guvumā Eriksonam asistēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vankūveras "Canucks" dvīņubrāļi Henriks un Daniels Sedini.

Henriks Sedins pēdējā minūtē guva trešos vārtus, kad 23 sekundes pirms spēles beigām raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos. Somijas izlase, cenšoties atspēlēties, vārtsargu Anti Rāntu priekšpēdējā minūtē aizstāja ar sesto laukuma spēlētāju.

Uz vietu finālā pretendē arī Šveice, kas pasaules čempionātos medaļas nav guvusi kopš 1953.gada. Šveicieši šogad ir uzvarējuši visās astoņās aizvadītajās spēlēs.

Finālspēles cīņā par zelta un bronzas medaļām notiks svētdien. Kopš PSRS izlases panākuma 1986.gadā mājiniekiem pasaules čempionātos turpmāk vairs nav izdevies uzvarēt.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pasaules čempionātu pabeidza 11.vietā un nesasniedza mērķi iekļūt ceturtdaļfinālā.