Zviedrijas hokejisti Pasaules kausa spēlē atstāj «sausā» somus; Kanādas hokejisti uzvar ASV

Zviedrijas hokeja izlase otrdien Toronto, kur norisinās Pasaules kausa izcīņa, B apakšgrupas spēlē atstāja "sausā" savus principiālos pretiniekus Somijas hokejistus, kuri līdz ar to saglabājuši niecīgas izredzes iekļūt pusfinālā. Savukārt  Kanādas hokeja izlase otrdien ar rezultātu 4:2 (3:1, 1:0, 0:1) pārspēja ASV, tādējādi iekļūstot pusfinālā.

Zviedrija guva uzvaru ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), tiekot pie otrā panākuma divos mačos, bet pretiniekiem sagādāja otro neveiksmi tikpat mačos.

Līdzīgajā cīņā rezultātu otrajā periodā atklāja Tampabejas "Lightning" aizsargs Antons Stralmans, kurš izmantoja Dāniela Sedīna piespēli no aizvārtes.

Savukārt cīņas izskaņā, kad Somijas izlase centās atspēlēties un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, trīs sekundes pirms pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos raidīja Luī Ēriksons.

Par mača varoni kļuva zviedru vārtsargs Henriks Lundkvists, jo Ņujorkas "Rangers" kluba ripu ķērājs atvairīja 36 pretinieku metienus, kamēr uzvarētāji pa somu vārtiem meta 29 reizes.

Tāpat pusfinālu sasniegusi Eiropas komanda, bet Čehija un ASV cīņu par Pasaules kausu neturpinās.

Ziemeļamerikas izlašu duelī kā pirmie cīņas rezultātu atklāja amerikāņi. Mača piektajā minūtē Raiens Makdonahs pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā ieraidīja ripu Korija Praisa sargātajos vārtos.

Tiesa, nākamajās astoņās minūtēs amerikāņi saņēma aukstu dušu, trīs bezatbildes vārtus gūstot kanādiešiem. Vispirms ripu vārtos iebakstīja Mets Dušeins, pēc tam atzīmējās Korijs Perijs, bet pirmā perioda 13.minūtē Dušeins panāca jau 3:1.

Otrās trešdaļas vidū Patrīss Beržerons guva ceturtos vārtus kanādiešu labā, bet trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Tīdžejs Ošī vienus vārtus atguva. Tomēr atlikušajā laikā amerikāņi neatspēlējās, kas ļāva Kanādai svinēt uzvaru ar rezultātu 4:2.

A apakšgrupā pa četriem punktiem divās spēlēs ir Kanādas un Eiropas izlasēm, kas savstarpējā mačā noskaidros apakšgrupas uzvarētāju. Viens punkts ir Čehijas kontā, bet ASV pirmajos divos dueļos pie punktiem nav tikusi.

Pirmdien Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase B apakšgrupā ar rezultātu 4:3 (0:1, 4:1, 0:1) apspēlēja Ziemeļamerikas U-23 vecuma hokejistu apvienoto komandu. Savukārt vēl pirms tam Zviedrija ar 2:1 uzvarēja Zviedriju, bet Ziemeļamerikas hokeja jaunā maiņa ar 4:1 pieveica Somiju.

Pēc otrdien aizvadītās spēles B apakšgrupā Zviedrijai ir četri punkti, Krievijai un Ziemeļamerikas U-23 komandai pa diviem punktiem, bet Somija ir tukšā. Somijas izredzes tikt pusfinālā ir salīdzinoši mazas, jo pēdējā spēlē viņiem pārliecinoši jāuzvar Krievija un jācer uz Ziemeļamerikas U-23 izlases zaudējumu.

Tikmēr A apakšgrupā Eiropas izlases kontā ir četri punkti divās spēlēs, pie diviem punktiem vienā mačā tikusi Kanāda, punkts ir Čehijai, bet ASV cīnās bez punktiem.

Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1.oktobrim.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā, panākumu svinot Kanādai.