Zviedrijas hokejistam Bekstrēmam pozitīvas dopinga analīzes neliegs saņemt Soču medaļu

Niklass Bekstrēms saņems ziemas olimpisko spēļu sudraba medaļu, lai gan Zviedrijas valstsvienības hokejistam Sočos bija pozitīvas dopinga analīzes, piektdien pavēstīja Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK). Bekstrēma pārkāpums atzīts par maznozīmīgu un ņemta vērā arī hokejista sadarbošanās lietas izmeklēšanā.

Neilgi pirms olimpiskā fināla pret Kanādu Bekstrēmu izslēdza no komandas pieteikuma. Zviedrus informēja, ka Bekstrēms nevarēs spēlēt pozitīvu dopinga analīžu dēļ.

SOK nosauca par pilnīgi pamatotu aizliegumu Bekstrēmam piedalīties finālā, taču atzina, ka spēlētājam nebija nodoma ar neatļautu preparātu uzlabot savu sniegumu. Tādēļ SOK uzskata, ka Bekstrēms ir pelnījis olimpisko sudraba godalgu un diplomu.

Bekstrēmam 19.februārī analīzēs atklāja aizliegto stimulantu pseidoefedrīnu. Pirms olimpiskās finālspēles notikušajā lietas izskatīšanā Bekstrēms atzina, ka lietojis pseidoefedrīnu saturošu medikamentu. Bekstrēms izmeklēšanā sadarbojies ar antidopinga institūcijām un nosauca medikamentu, ko lietojis pēc ārsta ieteikuma.

Soču ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīra finālā Kanādas izlase zviedrus uzvarēja ar 3:0. 

Pozitīvas dopinga analīzes Soču bija arī diviem Latvijas izlases hokejistiem - Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam. SOK vēl nav informējusi par sankcijām pret abiem Latvijas izlases spēlētājiem.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti