Zviedrijas hokeja izlasei čempionāts beidzies, B grupā cīņa par ceturtdaļfinālu saasinājusies

Pirmdien pasaules čempionātā hokejā Rīgā tiek aizvadītas četras spēles. B grupā ASV ar 2:0 uzvarēja Latvijas nākamo pretinieci Vācijas izlasi, bet A grupā tikai pēcspēles metienos Čehijas valstsvienībai izdevās pievarēt sīksto Dāniju.

Mačā starp ASV un Vāciju spēles rezultāts tika atklāts vien otrās trešdaļas noslēgumā, kad ripu vārtos raidīja Džeisons Robertsons. Bet otrie vārti tika gūti vien 27 sekundes līdz spēles pamatlaika beigām – Kolins Blekvels bija to autors.

Tikmēr A grupas mačā starp Dāniju un Čehiju līdz pamatlaika beigām rezultāts bija 1:1. Spēles ievadā dāņus vadībā izvirzīja Niklass Jensens, bet Dominikam Kubalikam rezultātu izdevās izlīdzināt vien spēles 46. minūtē. Spēles uzvarētājus izdevās noskaidrot tikai pēcspēles metienos, kur pārāka izrādījās Čehija.

Pirmdienas noslēgumā spraigu cīņu B grupā aizvadīja Norvēģijas un Kazahstānas izlases. Lai gan norvēģiem ar šo spēli turnīrs jau beidzas, tomēr sīkstie ziemeļnieki parādīja raksturu un uzvarēja ar 3:1, samazinot Kazahstānas izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā.

Tikmēr spraigā A grupas spēlē Krievijas Olimpiskās komitejas komanda tikai pēcspēles metienos ar 3:2 uzvarēja čempionātu blāvi iesākušo Zviedrijas izlasi.

Pēc pirmdienas spēlēm situācija ir saasinājusies B grupā, bet A grupā otrdienas spēļu rezultāti pretendentus uz ceturtdaļfinālu vairs mainīt nevar. Pirmajā vietā grupā ir Krievijas Olimpiskās komitejas komanda ar 14 punktiem sešās spēlēs, otrajā ir Šveice ar 12 punktiem tikpat spēlēs, kam ar tādu pašu punktu skaitu identiskā spēļu skaitā seko Slovākija. Savukārt čertinieku noslēdz Čehija ar desmit punktiem. Ārpus labāko četrinieka paliek Zviedrijas un Dānijas izlases, kuras jau nospēlējušas septiņas spēles, bet Lielbritānijai un Baltkrievijai vēl jāaizvada spēles, taču tās vairs situāciju turnīra tabulā nemainīs.

Tikmēr B grupā vietu ceturtdaļfinālā nodrošinājušas Somijas un ASV izlases, sakrājot pa 15 punktiem. Kazahstānas izlasei šobrīd 10 punkti rēķinā, bet visas septiņas spēles jau aizvadītas, un tās liktenis būs atkarīgs no otrdienas spēlēm. Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā otrdien cīņas turpinās Latvijas, Vācijas un Kanādas izlases, kuru rēķinos pa deviņiem punktiem pēc sešām aizvadītām spēlēm.

Pasaules čempionāts hokejā noslēgsies 6. jūnijā.