Zviedri izslēdz Norvēģijas hokejistus no pasaules čempionāta ceturtdaļfināla pretendentu loka

Latvijas valstsvienības nākamā pretiniece Zviedrijas izlase svētdien pasaules čempionātā ar 7:1 pārliecinoši uzvarēja Norvēģijas hokejistus un liedza pieveiktajiem sāncenšiem pēdējās cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Pa diviem vārtiem zviedriem guva Rasmuss Asplunds un Jakobs Petersons.

Jau pirms priekšpēdējās spēles B grupā zviedri bija garantējuši dalību ceturtdaļfinālā, kur noteikti spēlēs arī mājinieki somi. Labākās izredzes uz grupā atlikušajām divām vietām ceturtdaļfinālā ir ASV un Čehijai, taču cerības nav zudušas arī Latvijas valstsvienībai.

Grupas kārtas noslēgumā Latvijas hokejistiem otrdien būs jātiekas ar zviedriem, un uzvaras gadījumā citu komandu spēles rezultāts noteiks, vai izdosies tikt ceturtdaļfinālā.

Trešo vakanci ceturtdaļfinālā B grupā pirmdien aizpildīs ASV un Čehijas spēles uzvarētāji. Tiesa, tālāk uzreiz tiks abas komandas, ja pamatlaikā nospēlēs neizšķirti.

Ja ASV un Čehijas spēle noslēgsies pamatlaikā, ar mača zaudētājiem par pēdējo vietu izslēgšanas turnīrā neklātienē varēs konkurēt Latvijas izlase. Ar nosacījumu, ka Latvijas hokejisti pamatlaikā pieveic zviedrus, vēl atliks cerēt uz ASV zaudējumu pamatlaikā norvēģiem vai Čehijas izlases neveiksmi trijās trešdaļās pret mājiniekiem somiem.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pasaules čempioni Somijā kļūs zināmi pēc nedēļas 29.maijā.