Zviedri atstāj pēdējā ceturtdaļfinālista noteikšanu Latvijas un Vācijas hokejistiem

Zviedrijas hokejistu svētdien Ķelnē gūtā uzvara 4:2 pār Dāniju likvidēja citus iespējamos variantus cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pasaules čempionāta grupā, kur pēdējo izslēgšanas turnīra dalībnieku atliks noteikt Latvijas un Vācijas valstsvienību klātienes duelī, liecina organizatoru informācija.

Dalība ceturtdaļfinālā jau ir droša ASV, Krievijas un Zviedrijas izlasēm, turpretim uz ceturto vakanci pretendē Latvija un Vācija, kam grupā ir vienāds punktu skaits. Latvijas hokejisti pirmdien vēl spēlēs pret Krieviju, taču pat uzvaras gadījumā iegūs relatīvi nelielas priekšrocības cīņā par ceturtdaļfinālu, jo vienāda punktu skaita gadījumā priekšroka grupas kārtas noslēgumā būs komandai, kas uzvarēs savstarpējā spēlē.

Jau vēstīts, ka sestdien no pēdējām teorētiskajām izredzēm aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam šķīrās slovāki pēc zaudējuma 1:6 ASV izlasei.

Dienas pirmajā spēlē otrā grupā Parīzē mājinieki francūži ar 2:5 piekāpās Čehijas valstsvienībai, kam divus vārtus guva Mihals Ržepiks. Vēlāk sestdien Francijas galvaspilsētā somi pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Šveici.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējumi Zviedrijai (0:2) un ASV (3:5). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.