Zviedri ar uzvaru uz naža asmens saglabā cerības Latvijas hokejistiem

Zviedrijas valstsvienība svētdien Maskavā tikai pēcspēles metienos ar 3:2 uzvarēja Šveici, vēl saglabājot Latvijas hokejistiem cerības uz tikšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Lai spēlētu ceturtdaļfinālā, Latvijai pēdējā grupas spēlē pamatlaikā jāuzvar norvēģi, kā arī jāsagaida, ka nevienu punktu pēdējā spēlē negūs ne Šveice, ne Dānija.

Zviedrijas izlase divreiz nonāca iedzinējos un divreiz skaitliskā vairākuma izspēlē spēja atjaunot neizšķirtu. Trešā perioda vidū Gustavs Nīkvists panāca 2:2, un rezultāts palika nemainīgs līdz pēcspēles metienu sērijai, kurā uzvarētājiem ar diviem trāpījumiem izcēlās Andre Burakovskis. Šveices uzvara būtu atstājusi Latviju aiz ceturtdaļfināla sliekšņa.

Dānijas valstsvienība svētdien Maskavā ar 2:1 pēcspēles metienos sagādāja pasaules čempionātā pirmo zaudējumu Čehijai, tomēr spēles ievilkšanās pēc pamatlaika beigām ļāva Latvijas hokejistiem saglabāt cerības uz ceturtdaļfinālu.

Šveiciešu un dāņu rēķinā ir astoņi punkti un attiecīgi 4. un 5.vieta apakšgrupā, savukārt Latvijai sešu punktu krājums vēl ļauj cerēt uz sāncenšu apsteigšanu. Ar uzvaru pēdējā spēlē otrdien pār Norvēģiju un veiksmīgiem sāncenšu maču iznākumiem Latvija vēl var nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā, lai gan līdzšinējās sešās spēlēs iekrāja tikai vienu uzvaru sestdien pret Kazahstānu (2:1).

Šveices izlasei vēl jāspēlē otrdien ar Čehiju, savukārt dāņus jau pirmdien gaida tikšanās ar Kazahstānas izlasi, kas visas cerības turnīrā ir zaudējusi un izkritīs uz zemāku līmeni.

Dienas pirmajā grupas spēlē Sanktpēterburgā izredzes tikt ceturtdaļfinālā uzlaboja Vācija, kas ar 3:2 pamatlaikā pieveica ASV izlasi. Vēlāk somi ar 5:0 pārspēja Slovākijas izlasi.

Pa četrām divu grupu komandām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Maskavā noslēgsies pēc nedēļas svētdien.