Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas hokeja izlases jaunā maiņa atceras 2006.gada pasaules čempionātu Rīgā

Zvaigžņu apbrīnošana, izpalīgu darbi un skolas ekskursijas – hokeja izlases jaunā maiņa atceras 2006.gada čempionātu Rīgā

Pasaules čempionāts hokejā iepriekšējo reizi Rīgā notika 2006. gadā, kad daļa pašreizējo valstsvienības kandidātu vēl nebija sasniegusi tīņu vecumu. Katram no viņiem par turnīru, kas notika pirms 15 gadiem, saglabājušās kādas īpašas atmiņas.

Uzbrucējs Rihards Marenis tolaik bija 13 gadus vecs, un visspilgtāk atmiņā viņam palika spēle pret Kanādu, kurā ar tiesneša darbību neapmierinātie skatītāji laukumā meta gan monētas, gan visdažādākos priekšmetus, tostarp kādu sporta kurpi. Tikai septiņi gadi tolaik bija aizsargam Renāram Krastenbergam, bet arī viņš atceras, ka spēlē pret Kanādu mājinieku kapteiņa asistents Jānis Sprukts uzrunāja skatītājus, aicinot ļaut komandām turpināt spēli.

Desmitgadīgais Rihards Bukarts tolaik bija ticis pie izpalīga darba, iznēsājot ģērbtuvēs ūdeni, šokolādi un banānus,

kā arī pēc spēlēm savāca hokeja zvaigžņu netīro veļu. Latvijas spēlē pret Kanādu pats ledus sakopšanas darbos viņš nebija iesaistīts, bet atceras, ka citi monētās salasījuši pa padsmit latiem katrs.

Ventspilī 10 gadu vecumā pasaules čempionātu piedzīvoja aizsargs Uvis Jānis Balinskis. Viņš atceras lielisko atmosfēru un klases došanos ekskursijā uz pasaules čempionātu, lai gan klātienē varēja skatīties nevis Latvijas, bet kādu Itālijas spēli. Svētku noskaņa skolēniem tādēļ nekur nepazuda.

Jau tīņa gados pasaules čempionāta laikā bija 15 gadus vecais vārtsargs Jānis Kalniņš.

Kā "Liepājas metalurga" jaunais hokejists viņš Latvijas spēles skatījās arēnā. Interesants piedzīvojums bijis arī redzēt hokeju "Skonto" hallē, kur tika iekārtots pagaidu ledus laukums un tribīnes. Ar "Skonto" halli rīkotājiem gan bija problēmas, jo apmaļu stiprinājuma dēļ tās lauza ledu, kas ietekmēja arī spēļu norisi.

Kalniņš vienmēr īpašu uzmanību pievērsa vārtsargu spēlei – Latvijas cietoksni tolaik sargāja Sergejs Naumovs un Edgars Masaļskis. Kalniņš apbrīnoja vārtsargus, kas atbrauca no Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubiem, un juta, ka ir, pēc kā tiekties. Viņš atceras, ka nākamajos treniņos tad motivācija bijusi īpaša.

Čempionāts Rīgā bija hokeja zvaigznēm bagāts, un Bukarts izmantoja iespēju, neviena neredzēts, ieslīdēt Krievijas  izlases ģērbtuvēs, lai pagrozītu rokās Aleksandra Ovečkina slidas un redzētu, ar kādiem zīmētiem motīviem tās izrotātas. 

Balinska elks bija Sandis Ozoliņš, un jaunais hokejists allaž gribēja slaveno aizsargu atdarināt. 

Marenim mīļākais spēlētājs bija Grigorijs Panteļejevs, kuram viņš centās līdzināties pat ar pašdarinātu formas bikšu piegriezumu. Savukārt Krastenbergs visām Latvijas hokeja zvaigznēm sekoja un pamanīja dažādus knifus, kā arī cerībā tikt pie nūjas pēc spēlēm vaktēja spēlētājus.

Vārtsargs Kalniņš cer, ka pašreizējā Latvijas valstsvienība tāpat spēs iedvesmot jaunos hokejistus tiekties reiz spēlēt nacionālajā izlasē. Pagaidām izlases kandidāti vēl turpina konkurēt par vietu sastāvā, bet pirmā spēle pasaules čempionātā būs 21. maijā pret Kanādu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti