«Zemgale/LLU» pārspēj čempionus un iekļūst Latvijas hokeja virslīgas pusfinālā

"Zemgale/LLU" hokejisti otrdien izbraukumā ar 3:1 uzvarēja līdzšinējo čempionvienību HS "Rīga/Prizma" un iekļuva Latvijas virslīgas pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Sērijā līdz trim uzvarām Jelgavas klubs bija pārāks ar 3:2, lai gan ceturtdaļfinālu sāka ar diviem zaudējumiem.

Pusfinālā "Zemgale/LLU" vienību gaidīs HK "Mogo", kam kā regulārās sezonas uzvarētājiem uzreiz bija garantēta dalība izslēgšanas turnīra labāko četriniekā.

"Zemgale/LLU" hokejisti "Volvo" sporta centra hallē aktīvi aizvadīja pirmo trešdaļu, kuras vidū pēc Valentīna Feoktistova metiena viesi atklāja rezultātu. HS "Rīga/Prizma" pēc pārtraukuma darbojās sparīgāk un, tuvojoties otrās trešdaļas beigām, panāca izlīdzinājumu, kad vārtu priekšā pie ripas tika Kārlis Brants. Taču četras minūtes pēc pēdējā pārtraukuma Viktors Jasjonis cīņā ar aizsargu vēlreiz raidīja ripu Edgara Lūsiņa sargātajos vārtos un Jelgavas komanda atguva vadību.

Laba iespēja nostiprināt pārsvaru "Zemgale/LLU" bija trešā perioda vidū, kad Rihardam Remiņam neizdevās realizēt soda metienu. HS "Rīga/Prizma" vārtos pārliecinoši nospēlēja Kārlis Zakrevskis, kurš uz soda metiena brīdi aizstāja Lūsiņu. Divu vārtu pārsvaru toties panāca Kārlis Miezis, kurš izvēlējās nevis piespēlēt, bet precīzi meta, kad divi "Zemgale/LLU" hokejisti izslidoja divatā pret vienu aizsargu. Tobrīd vēl atlika spēlēt piecarpus minūtes un Lūsiņu vārtos aizstāja Zakrevskis, taču uzbrukumā mājinieki palika tukšā.

Pirmajās divās spēlēs sērijā uzvarēja HS "Rīga/Prizma", toties turpinājumā Jelgavā mājinieki spēja rezultātu sērijā līdzsvarot. Pirmajās četrās spēlēs rezultāta starpība nepārsniedza vienus vārtus, bet trijās cīņās uzvarētāju noteica pagarinājumā vai pēcspēles metienos.

Jau vēstīts, ka ar trim spēlēm uzvarētāju noteikšanā pietika pārējos divos ceturtdaļfināla pāros. HK "Liepāja" pieveica HASC "Jūrmala" hokejistus, savukārt HK "Kurbads" pārspēja "Ogre/Sāga 97" vienību.

Otrā pusfinālā līdz trim uzvarām HK "Kurbads" tiksies ar HK "Liepāja". Pirmās spēles pusfinālos paredzētas piektdien, kad laukuma saimnieki būs HK "Mogo" un HK "Liepāja".