«Zemgale»/LLU hokejisti uzvar «Olimp»/«Venta 2002» un pēc zaudētajiem punktiem izvirzās vadībā Latvijas čempionātā

"Optibet" hokeja līgas (OHL) vienība "Zemgale"/LLU sestdien savā laukumā svinēja panākumu pār līdervienību "Olimp"/"Venta 2002", saglabājot labas izredzes izvirzīties vadībā, kad būs nospēlētas tikpat spēles, cik tās aizvadījusi Rīgas vienība.

"Zemgale"/LLU mājās ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja "Olimp"/"Venta 2002".

31. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Roberts Jekimovs, asistējot Aleksandram Galkinam un Kirilam Tambijevam, bet rezultāta starpību tūlīt pēc jelgavnieku pieprasītā 30 sekunžu pārtraukuma dubultoja Kristaps Roķis pēc Galkina un Iļjas Grekova piespēlēm.

Rihards Cimermanis mājinieku vārtos atvairīja visus pretinieku metienus – 31, kamēr viesu vārtos Rūdolfs Gusts Lazdiņš tika galā ar 19 no 21 jelgavnieku metiena.

Par mača labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts Cimermanis, bet viesiem – Vitālijs Pavlovs.

Otrā sestdienas mačā trešo uzvaru sezonā svinēja Daugavpils "Dinaburga", kas mājās ar 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) pieveica "Prizma"/IHS.

Divas reizes viesi šajā mačā atspēlējās. Vispirms 17 sekundes pirms pirmā pārtraukuma Rihards Krastiņš panāca 1:1.

Pēc diviem Dmitrija Seļutina un vieniem Fjodora Jarovinska vārtiem daugavpilieši 30. minūtē panāca 4:1, taču arī šoreiz rīdzinieki atspēlējās, Dāvim Straupem 54. minūtē izlīdzinot rezultātu - 4:4.

Uzvaras vārtus mača 56. minūtē guva Jarovinskis.

Par mača labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts Vadims Vabiščevičs, viesiem – Straupe.

Mājiniekiem trīs rezultativitātes punktus sakrāja Jarovinskis (2+1) un Aleksandrs Klisunovs (0+3). Viesu rindās divi rezultativitātes punkti Straupem, Kristapam Riekstiņam (abiem - 1+1) un Jānim Šmitam (0+2).

Turnīra tabulas vadībā joprojām ar 27 punktiem 16 mačos ir "Olimp"/"Venta 2002". Uz otro vietu pacēlusies Jelgavas komanda, kam ir 20 punkti 13 spēlēs un labas izredzes apsteigt rīdziniekus, jo "Zemgale"/LLU zaudējusi par diviem punktiem mazāk. Ar 19 punktiem 15 spēlēs seko "Liepāja" un "Mogo"/LSPA, kamēr desmit punkti 17 spēlēs ir "Prizma"/IHS. Sešus punktus deviņos mačos iekrājusi Hokeja skola "Rīga", bet 13 dueļos – Daugavpils "Dinaburga".

2020./2021. gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepājas".

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21. gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.