«Zemgale/LLU» hokejisti pieveic «Liepāju», cīnīsies par čempionu titulu. Svarīgākie notikumi

"Zemgale/LLU" otrdien viesos ar 4:3 pagarinājumā uzveica HK "Liepāja" hokejistus Latvijas čempionāta pusfināla sērijas sestajā mačā un nodrošināja dalību finālā. Sērijā līdz četrām uzvarām "Zemgale/LLU" bija pārāka ar 4:2.

Liepājnieki sasparojās pēdējā trešdaļā un piecas sekundes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 3:3, tomēr pagarinājumā Patriks Ozols guva uzvaras vārtus "Zemgale/LLU".

Patriks Ozols pagarinājumā nodrošina "Zemgale/LLU" uzvaru

Papildlaikā "Zemgale/LLU" atguvās pēc pamatlaika beigās zaudētajiem vārtiem un vairāk uzbruka. Ozols pateicīgā situācijā tika pie ripas jau tukšu vārtu priekšā un savu iespēju garām nepalaida.

Intervija ar Ēriku Vītolu un Artūru Ozoliņu

"Zemgale/LLU" vārtsargs Ēriks Vītols pēc uzvaras uzteica komandas biedrus, kas visā sērijā viņam palīdzēja sargāt vārtus un deva enerģiju. Vītols pateicās liepājniekiem par aizraujošu pusfināla sēriju, kur Kurzemes komanda parādīja labu sniegumu.

"Liepāju" uzslavēja arī "Zemgale/LLU" kapteinis Artūrs Ozoliņš. Viņš atzina, ka paša komandai varbūt arī mazliet paveicās, un Jelgavas klubs, iespējams, pat nebija gaidījis tik spēcīgu pretestību no "Liepājas". Par finālsēriju Ozoliņš vēl nesteidza spriest, bet uzsvēra, ka jārēķinās ar "Olimp/Venta 2002" kā spēcīgu komandu, kas pusfinālā uzveica regulārās sezonas līderus "Mogo/LSPA".

Iļja Grekovs gūst "Zemgale/LLU" pirmos vārtus

Liepājas komandas vārtos jau spēles sākumā darba netrūka Patrikam Bērziņam, un Iļja Grekovs pirmās trešdaļas vidū ātrā uzbrukumā no tuvas distances atklāja rezultātu.

Ralfs Grinbergs atjauno neizšķirtu

Savukārt laukuma saimnieki ātri atspēlējās - skaitlisko vairākumu realizēja Ralfs Grinbergs.

Klāvs Veinbergs atgūst vadību "Zemgale/LLU"

Tomēr vēl līdz pārtraukumam robs aizsardzībā maksāja "Liepājai" otro vārtu zaudējumu, jo Klāvs Veinbergs nekavējās izmantot iespēju netraucēti mest no vārtu priekšas.

Intervija ar Klāvu Veinbergu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Veinbergs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai pēdējais solītis līdz finiša taisnei ir visgrūtākais. Viņš piebilda, ka nedrīkst ļaut pretiniekiem gūt ātrus vārtus, lai neļautu Liepājas komandai saasināt cīņas gaitu.

Kristers Brauns gūst "Zemgale/LLU" trešos vārtus

Viesu vadību otrās trešdaļas vidū ar spēcīgu metienu nostiprināja Kristers Brauns.

Intervija ar Armandu Bērziņu

HK "Liepāja" uzbrucējs Armands Bērziņš pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka sērijā bezdibeņa malā komanda bija arī iepriekšējā spēlē, un vēl ir 20 minūtes, lai pamostos un spēlētu, kā liepājniekiem ir pa spēkam. Atšķirībā no iepriekšējās spēles Jelgavā šoreiz uz liepājnieku soliņa soliņa trūkst emociju, piebilda Bērziņš.

Rihards Ričards Fomins samazina rezultāta starpību

Cerības uz labvēlīgu pavērsienu spēlē pēdējās trešdaļas sākumā mājiniekiem stiprināja Rihards Ričards Fomins, rezultatīvi nospēlējot vārtu priekšā.

Ralfs Grinbergs izglābju "Liepāju" no zaudējuma pamatlaikā

"Zemgale/LLU" slāpēja liepājnieku spiedienu, bet piecas sekundes pirms pamatlaika beigām ielaida trešos vārtus. Tiesneši strīdīgā situācijā nolēma, ka Grinbergs vārtus guva pēc noteikumiem un nebija spēles ar augstu paceltu nūju.

Intervija ar Ralfu Grinbergu

Grinbergs pēc pamatlaika intervijā Latvijas Televīzijā pārliecināti sacīja, ka noteikti nūja nebija pārāk augstu, un ar veiksmes palīdzību izdevās gūt vārtus.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

"Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka visa pusfināla sērija spēkos ir ļoti līdzīga, un vienā spēlē ir iespējami jebkādi pavērsieni. Ja iepriekšējā spēlē noslēgt sēriju savā labā neizdevās, tad Liepājā komandai ir vēl viena iespēja, sacīja Ābols.

Intervija ar Edgaru Branci pirms spēles

Savukārt HK "Liepāja" treneris Edgars Brancis pauda pārliecību, ka liepājnieki sērijā panāks neizšķirtu un otrdien iemetīs par vieniem vārtiem vairāk nekā pretinieki.

Otrā pusfināla pārī "Olimp/Venta 2002" ar 4:2 sērijā pārspēja "Mogo/LSPA" hokejistus. Finālā, kas sāksies 4.aprīlī, tādējādi tiksies tās pašas divas komandas, kas pirms gada.