Viss sagatavots Rīgas «Dinamo» spēlei zem klajas debess

Rīgas "Dinamo" turpina aizvadīt desmitās sezonas spēles Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) un sestdien pēcpusdienā mačā zem klajas debess tiksies ar Minskas "Dinamo". Abiem klubiem gadu gaitā izveidojies savstarpējs derbijs, un uzvara šajā spēlē ir visai principiāla. Gatavojieties spēlei, lielākās raizes organizatoriem sagādāja ledus sagatavošana un uzturēšana kārtībā. Tāpat rīdzinieku pārstāvjiem bija jāatbild uz jautājumiem par nelielo vietu skaitu skatītāju tribīnēs.

Spēles sarīkošanā Rīgas 84.vidusskolas sporta kompleksā galvenais izaicinājums, protams, ir ledus sagatavošana. Laikapstākļi nav lutinājuši, un ledus liešana tika sākta tikai janvārī. Tomēr četras diennaktis strādājot bez pārtraukuma un uz laukuma uzlejot apmēram 100 kubikmetru ūdens, tehniskajam personālam izdevies izveidot aptuveni četrus centimetrus biezu ledus kārtu, lai spēli varētu aizvadīt. "Arēnas Rīga" ledus meistars Oskars Čodars, kurš atbild arī par ledus gatavošanu šai spēlei, Latvijas Radio pastāstīja, ka seguma kvalitāti ietekmēs vairāki faktori. Viņš cer, ka pieturēsies neliels sals, lai ledu nevajadzētu saldēt mākslīgi.

Rīgas "Dinamo" un Minskas "Dinamo" tiksies spēlē zem klajas debessMāris Bergs

  KHL šosezon jau ir notikusi viena spēle brīvdabas apstākļos, kad Helsinkos vietējā "Jokerit" tikās ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Sanktpēterburgas SKA. Spēli Somijas galvaspilsētā klātienē noraudzījās gandrīz 18 tūkstoši skatītāju. Uz spēli izveidotās tribīnes Rīgā spēs uzņemt vien 8500 cilvēku. Abi šie skaitļi ir ļoti pieticīgi uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) nesenās Ziemas klasikas fona, kad spēli klātienē varēja skatīties vairāk nekā 40 tūkstoši skatītāju. Rīgas "Dinamo" pārstāvis Jānis Stepītis pastāstīja, ka skatītāju interese ir lielāka, tomēr nav iespējams izvietot tik lielas tribīnes kā "Arēnā Rīga".

  Lai arī paši hokejisti saka, ka tā ir tikai kārtējā spēle garajā sezonas maratonā, tomēr viņi atzīst, ka tikšanās ar Minsku svaigā gaisā būs īpaša un dos papildu emocijas.

  Tāpat kā skatītājiem, arī hokejistiem nāksies pielāgoties dabas kaprīzēm un domāt, kā vēsajā laikā nenosalt un nesaslimt. Spēles svaigā gaisā īpaši grūtas ir vārtsargiem. Viņi pieraduši pie mākslīgā apgaismojuma spēļu arēnās, taču nu būs jāspēlē diensgaismā, turklāt iespējami dažādi traucēkļi, kas apgrūtina redzamību, piemēram, spoža saule vai stiprs sniegs. Arī vārtsargu ekipējums aukstajā laikā paliek stingrāks, nelokās tik labi un kopumā nav tik ērts, kā ierasts, spēlējot iekštelpās.

  Tomēr rīdzinieku pamatvārtsargs Jānis Kalniņš ir lakonisks, sakot, ka vienkārši jāspēlē hokejs. Darbs vārtsargam vienmēr ir tas pats, uzsvēra Kalniņš.

  Pēc mača ar Minsku rīdziniekiem sezonā būs palikušas vairs tikai astoņas spēles - sešas no tām līdz Phjončhanas ziemas olimpiskajam turnīram, bet pēdējās divas spēles tiks aizvadītas pēc olimpiskā pārtraukuma.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Hokejs
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti