Virslīgas klubu izlase kļūst par pirmo Baltijas hokeja Izaicinājuma kausa ieguvēju

Latvijas hokeja virslīgas klubu izlase sestdien Tallinā ar uzvaru 7:2 pār Lietuvu nodrošināja trofeju pirmoreiz rīkotajā Baltijas Izaicinājuma kausa turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlase uzvarēja abās aizvadītajās spēlēs un konkurentiem vairs nav panākama.

Izšķirošo pārsvaru Latvijas hokejisti panāca trešajā periodā, pirms kuras bija vadībā ar minimālu 2:1 pārsvaru.

Pirmajā trešdaļā Andris Siksnis un Kārlis Ozoliņš panāca Latvijai divu vārtu pārsvaru, tomēr otrajā periodā lietuvieši rezultāta starpību samazināja. Veiksmīga Latvijas izlasei izvērtās pēdējā trešdaļa, kurā Māris Diļevka, Krists Apsītis un Bruno Zabis panāca 5:1 pirms Lietuvas izlase vienus vārtus atguva, taču Egils Kalns un Sandis Zolmanis vēl pavērsa uzvarētāju pārsvaru pārliecinošāku.

Galvenā trenera Oļega Sorokina vadītā Latvijas klubu izlase pirmajā spēlē jaundibinātajā turnīrā piektdien uzvarēja Igaunijas hokejistus (4:2).

Sorokins iepriekš pastāstīja, ka izlases sastāva izvēlē centies sabalansēt mērķi uzvarēt ar tādu hokejistu piesaistīšanu, kuriem perspektīvas hokejā vēl ir ilgākā termiņā.

Pēc Baltijas valstu hokeja federāciju vienošanās Izaicinājuma kausa izcīņa kļūs par tradicionālu turnīru un nākamgad to uzņems Lietuva, savukārt Latvija rīkotāju godā būs 2018. gadā. Katrai rīkotājvalstij ir tiesības uzaicināt vienu papildu komandu, tiesa, igauņu ielūgtā Somijas vienība Espo "Blues" pēdējā brīdī dalību atsauca un Tallinā nespēlēja.