Septiņu spēļu garumā izvērtās Latvijas hokeja virslīgas čempionāta finālsērija, kas noslēdzās trešdienas vakarā līdzjutēju pārpildītajā "Mogo" hallē ar HK "Kurbads" uzvaru. Aizraujošā spēlē ogrēnieši uzvarēja HK "Mogo" ar rezultātu 2:1, pirmo reizi vēsturē izcīnot čempiona titulu, liecina organizatoru informācija.

Jau pirmajā spēles trešdaļā bija jūtams, ka šī ir finālspēle. Lai gan HK “Mogo” izdarīja 15 metienus uz vārtiem, HK “Kurbads” tikai deviņus, apgalvot, ka tieši rīdzinieki bija pārāki, nevar. To apliecināja arī rezultāts uz tablo – trešdaļa noslēdzās ar 0:0.

Arī otrā trešdaļa iesākās aktīvi, bet tomēr piesardzīgi. Taču spēles 28. minūtē par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju uz noraidīto soliņa sēdās Rūdolfs Prūsis, un šis noraidījums maksāja “Mogo” vārtus – savu iespēju nelaida garām kurbadietis Toms Bluks, izvirzot savu komandu vadībā.

Toms Bluks gūst pirmos vārtus "Kurbada" labā

Pēc dažām minūtēm Prūsis par klupināšanu atkal tika apsēdināts uz soliņa, kas gandrīz, gandrīz atkal maksāja “Mogo” vārtus, taču rīdzinieku vārtu vīrs Renārs Kazanovs attaisnoja uz sevi liktās cerības.

Vārtu autors Bluks LTV atzina, ka šoreiz paveicies – šādās situācijās varot arī netrāpīt. “Mēs pirmo periodu pa mierīgu sākām,” spēles gaitu raksturoja “Kurbada” aizsargs, neslēpjot, ka puiši uztraucas, saprot lielo atbildības slogu un baidās kļūdīties. Pēc gola komanda pamodusies – tādēļ arī “Mogo” noraidījumi un veidojas vairākumi.

Kas zina, kas notika “Mogo” ģērbtuvē pēc otrā perioda beigām, taču trešo trešdaļu varēja gavilēt rīdzinieku līdzjutēji – tikai 28 sekundes, un Edgara Kurmja raidītā ripa ieslīdēja “Kurbada” vārtos, atjaunojot spēles intrigu.

Edgars Kurmis izlīdzina rezultātu

Intriga atjaunojās, un abas komandas sāka spēlēt ļoti uzmanīgi, apzinoties katras pieļautās kļūdas augsto likmi. Kļūdu pieļāva "Mogo", un nepilnas trīs minūtes spēles pamatlaika beigām vārtus guva "Kurbada" spēlētājs Edgars Brancis.

Uzvaras vārtu guvums

Pēc pirmajām trim finālsērijas spēlēm, kurās “Kurbads” bija iedzinējos ar 0-3, reti kurš ticēja, ka ogrēnieši varētu izkārpīties no šīs situācijas.

Četrus gadus pēc kārtas "Kurbads” spēlēja finālsērijā un palika otrajā vietā. Tagad kauss. “Mēs ilgi gājām uz to – čaļi “molodčiki” līdz galam,” savu prieku neslēpa pirmo vārtu autors Bluks. Komanda sapratusi, ka kļūs par čempioniem, tikai dažas minūtes pirms spēles beigām – tad, kad tika gūti vārti. Jo “Kurbads” nebūtu ļāvis “Mogo” iemest.

Intervija ar Tomu Bluku pēc spēles

“Kurbada” treneris Pēteris Ostošovs pēc uzvaras bija tik saviļņots, ka pat nespēja atcerēties, kādus uzmundrinājuma vārdus saviem puišiem bija teicis pirms trešās trešdaļas. “Kamēr tu elpo, tu dzīvo. Mēs ticējām, ka varam,” atzina treneris.

Intervija ar Pēteri Ostašovu

Turnīra vērtīgākais spēlētājs Toms Hartmanis neslēpa – izcīnītais kauss ir ļoti vērtīgs. Ja komandai nebūtu izdevies izcīnīt uzvaru, viņš, visticamāk, atvadītos no hokeja.

Intervija ar Tomu Hartmani

Uzvaras vārtu autors Brancis intervijā LTV atzina: “Emocijas ir neaprakstāmas. Paldies maiņas biedriem, komandas biedriem, kuri dabūja to ripu vārtu priekšā.”

Brancis atklāja, ka neviens no komandas biedriem nav padevies, kad rezultāts sērijā bijis 0-3. Bet, atgriežoties pie uzvaras saldās garšas, spēlētājs teica: “Dēļ šādām emocijām ir vērts dzīvot un spēlēt hokeju.”