Piektdienas vakarā hokeja līdzjutēji gaidīja, ka Latvijas izlase cīņā par olimpisko ceļazīmi visai viegli uzvarēs Japānas izlasi. Uzvarēja ar 3:1, bet spēles rēķins tika atklāts tikai otrajā periodā un ne bez grūtībām. Garlaicīgi nebija arī Latvijas izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam.

Pirmajā periodā vārtus gūt neizdevās ne Latvijas izlasei, ne Japānas hokejistiem. Izrādījās, japāņi nemaz nav tik vienkāršs pretinieks, kā, iespējams, varēja šķist pirms tam. Vēl jo vairāk, spēlējot vairākumā, japāņi lika patiešām pastrādāt arī Latvijas izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam.

“Jāpieliek un jāiet vairāk uz vārtiem,” tā pēc pirmā perioda atzina aizsargs Oskars Bārtulis, norādot, ka Latvijas izlases puiši pārāk maz metuši pa vārtiem, pārāk daudz meklējuši izspēli. “Vajag saņemties tagad, izrunāt visas nianses un gatavoties otrajam periodam,” norādīja aizsargs piebilstot, ka jāsakārto galva.

Otrajā trešdaļā šķita, ka japāņi ir vēl vairāk sakoncentrējušies, un daudzkārtējie uzbrukumi Merzļikina vārtiem jau sāka mazliet biedēt, bet vārtsargs meistarīgi sargāja Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma. Toties Latvijas izlasei labu momentu gūt vārtus nebija daudz. Bet tad beidzot piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Mika Indraša raidījums, un ripa vārtos, bet... vārtu guvums netika ieskaitīts, jo Mārtiņš Karsums atradās vārtsarga laukumā.

Bet tad Andrim Džeriņam izdevās ieraidīt ripu pretinieku vārtos, atklājot spēles rezultātu. Arī skatītāju tribīnes manāmi atdzīvojās, jo tapa skaidrs, ka Japānas izlases vārti nav noburti.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase izdarīja 20 metienus pa vārtiem. Aizsargs Krišjānis Rēdlihs gan norādīja, ka svarīgi ir nevis metieni pa vārtiem, bet jādabū ripa vārtos iekšā. Pats pēc tam pasmaidot teica: “Trešajā periodā būs arī goli”.

Aizsargs nenoliedza, ka izlase ir pateicību parādā arī vārtsargam Merzļikinam, vēl piebilstot: “Par vārtsargiem mēs nevaram sūdzēties”.

Trešajā trešdaļā spēles 47. minūtē, spēlējot vairākumā, beidzot iespēja gūt vārtus radās arī Mārtiņam Karsumam, un nu jau ar divu vārtu Latvijas izlase varēja justies pārliecinātāka.

Taču tā nebija ilgu laiku, jo Šuhei Kudži veiskmīgi raidīja ripu starp Merzļikina kājsargiem, un rezultāts uz tablo jau rādīja ne vairs tik komfortablu rezutlātu 2:1.

Tas atgrieza cerību japāņiem, kas spēles beigās vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Bet tas nāca par labu Latvijas izlasei, jo pie otrā vārtu guvuma šajā spēlē tika Džeriņš.

“Tik grūtu (spēli) es nebiju gaidījis,” atzina Merzļikins, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju šajā spēlē. Taču norādīja, ka par šo uzvaru jāpateicas visai komandai.

Svētdien Latvijas hokejistiem priekšā svarīgākā olimpiskās kvalifikācijas turnīra spēle - cīņa pret Vācijas izlasi, kas aizvadītajās spēlēs pret Japānas un Austrijas valstsvienībām nav ielaidusi nevienus vārtus.