HK "Liepāja" atspēlēja divu vārtu deficītu un svētdien Ogrē ar 6:4 uzveica HK "Kurbads" hokejistus Latvijas čempionāta zelta finālsērijas ceturtajā spēlē, kur intriga saglabājās līdz pēdējām sekundēm. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām liepājnieki ir vadībā ar 3:1, un komandai līdz triumfam pietrūkst viena panākuma. Savukārt bronzas godalgas svētdien nodrošināja pērnās sezonas čempioni HK "Mogo".

(papildināts ar HK "Mogo" bronzas medaļām)
HK "Liepāja" pa diviem precīziem metieniem veica Iļja Makarovs un Egils Kalns, turpretim HK "Kurbads" divus vārtus guva Edgars Adamovičs, tiesa, viņš mača izskaņā izcēlās ar lieku rupjību. HK "Kurbads" pirmajā trešdaļā bija vadībā ar 3:1, taču pārsvaru nenoturēja un pēdējā periodā jau samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet no trešās sakāves pēc kārtas neizglābās.

Pēdējos ripu jau tukšos vārtos iemetušais HK "Liepāja" hokejists Bruno Zabis Latvijas Televīzijā teica, ka finālsērija izdevusies godam, bet galvenais būs par visiem 200 procentiem sagatavoties nākamajai spēlei, lai gan esot vēl par agru spriest, vai tā būs pēdējā.

Jau ierasti HK "Kurbads" veiksmīgi sāka spēli, atklājot rezultātu 3.minūtē, kad Toms Zeltiņš kritienā pārspēja viesu vārtsargu Vadimu Miščuku. Pēc mājinieku aizsarga Edmunda Kniksta kļūdas ripu pārtvēra Edgars Beizaks un atjaunoja neizšķirtu. Taču līdz pārtraukumam Adamovičs iemeta vēl divas ripas, vispirms realizējot skaitlisko pārsvaru, bet 16 sekundes pirms perioda beigām pielabojot ripu vārtu priekšā.

Adamovičs pēc pirmās trešdaļas Latvijas Televīzijā pauda, ka ir noskaņojies cīņai, un komanda īpaši piestrādāja skaitliskā vairākuma izspēlē.

HK "Kurbads" bija labas iespējas arī otrajā periodā, tomēr mājinieki tās neizmantoja un Miščuku aizstājušais Nils Grīnfogels palika nepārspēts. Turpretim liepājnieki atguvās un pārņēma vadību. Vispirms, spēlējot piecatā pret trim, izcēlās Kalns, bet Makarovs ar trāpījumu no asa leņķa tukšā stūrī panāca 3:3. Mājinieku spēle nedaudz pajuka, ko Liepājas komanda nekavējās izmantot un 12 sekundes pirms pēdējā pārtraukuma Makarovs jau izvirzīja vadībā viesus.

Makarovs pēc Liepājas komandai veiksmīgās otrās trešdaļas pastāstīja, ka spēlētāji pirmajā pārtraukumā apzinājās, - cīņa nebūt nav beigusies.

Vēl nepatīkamāku HK "Kurbads" situāciju trešajā periodā pavērsa piekto vārtu zaudējums, spēlējot vairākumā, kad liepājnieki divatā izslidoja pret vārtsargu Uldi Čalpu un izspēlēja līdz Kalna metienam tukšos vārtos. HK "Kurbads" ar Gata Gricinska pūlēm vēl vienus vārtus atguva, tomēr atlikušajās deviņās minūtēs neko nepanāca, turklāt Bruno Zabis vēl raidīja ripu tukšos vārtos.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē otrdien Liepājā ar 5:3 uzvarēja HK "Kurbads", bet nākamajā cīņā ar 3:2 pārāki bija liepājnieki un panāca izlīdzinājumu. HK "Liepāja" uzvarēja arī trešajā spēlē sestdien Ogrē (4:2) un pārņēma vadību sērijā.

Zelta pretendentu piektā spēle, kas var kļūt par pēdējo, paredzēta otrdien Liepājā, un arī tā tiešraidē būs redzama LTV7. Čempionu zelta ieguvējus sērijā noskaidros ne vēlāk kā 9.aprīlī.

Bronzas medaļas vēlāk svētdien Rīgā nodrošināja HK "Mogo", kas sērijā par 3.vietu pēdējā spēlē ar 4:1 uzvarēja HK "Prizma" hokejistus un cīņā līdz trim uzvarām bija pārāki ar 3:1.